• - ilk tarlada çalışma
    - bakkalcılık
    -
    -inşaat işçiliği
    -şekerleme-çikolata
    -
  • komilik, babamın lokantasında.
  • kuruyemisçilik (istediğimi yiyordum evet)
  • 93' ten beri tayyare sevdalısı , bil bakalım ne? :)
  • müzisyenlik. zaten başka seçeneğim yoktu.
  • babamdan bir kutu tipitip isteyip parkta sattım (yaş 8)
    anneme nişasta pişirttim. abimle kese kağıdı yapıştırdık o nişastayla (yapıştırıcı yoktu) pazarda sattık. (yaş 9-10)
    anket yaptım- ürün dağıttım (yaş 13)
    kadıköy cem büfe’de yaz boyu kasaya baktım (yaş 15)
    su arıtma cihazı sattım (yaş 16)
    üniversite zamanı pendik moda ve kadıköy’de takı tezgahı, bayramlarda yılbaşında kart tezgahım vardı (paraya para demiyordum)
    arada zevkine salı pazarı’nda canan’ın annesinin diktiği sandalye minderlerini sattık.
    bunların önemli bir kısmını babamdan gizli yaptım.
    mis gibi hayatım varmış ya. (ironi değildir)
  • sgk'dan ilk baktığımda konfeksiyon işçisi olarak gözüktüğümü farkettim hemde 15 yaşındayken.. neyse grafik tasarımcıydım
  • daha orta okuldayken bir yaz tatilinde çaycılık yapmıştım. askıya çay taşımıştım. ayaklarımın altı su toplardı yürümekten. hey gidi günler. şimdi entrinin devamında size " o günlerde çok ezildim, hayatın zorluğunu öğrendim, o sayede bugün çay fabrikalarım var. " dememi bekliyorsanız yanılırsınız. bi halt olmaz benden.
  • sırasıyla;
    -simitçilik (en az kazandıran işimdi. ilk olması sebebiyle gözümdeki yeri ayrıdır)
    -tezgahtarlık (çok kazandırıp az kazanmayı kapitalist düzeni ilk burada farkettim)
    -inşaatlarda çıraklık/ustalık(en uzun süre yaptığım iş. inanılmaz hayat tecrübeleri edindim. para verseniz edinemezsiniz. anlatmayla da bitmez. askerlik anılarımdan uzun. güzel dostlar biriktirdiğim işim. ancak bir bilgisayar ve telefon alacak kadar birikim yapmamı sağlayan meslek)
    -garsonluk (en zor çalışma şartlarına sahip işimdi. günde 16-17 saate varan ve hiç oturmadığım günler oluyordu. hala lanet ediyorum)
    -oda servisi(housekeeping) (en yoruculardan ama lüks odaları erken gezersen güzel bahşişle güne mutlu başlarsın)
    -anketör(en sevdiğimdi, çalışma zamanını dinlenme zamanını kendin seçebiliyorsun ve patron sürekli yanında değil)
    -mühendislik (en az çalışarak yukarıdakilerin kat ve kat fazlasını kazandığım ancak en çok sorumluluk aldığım meslek)

hayat tecrübem; bizim gibi yüksek yerlerde tanıdıkları olmayan insanlar için konuşuyorum; ne kadar çok çalışırsan çalış, sorumluluk aldığın oranda para kazanıyorsun.
    şartladı zorlayın.
  • ilk icra ettiği diyor cv yazmayın lütfen.

-eczane kalfalığı (12 yaş)
hesabın var mı? giriş yap