• '90'lı yılların pop şarkıcıları tarafından yapılmış en güzel şarkı.

(bkz: harun kolçak)
  • ya o bu değil de çok güzel şarkı be.

editasyon: harun'un söylediği tabii ki lan manyağa bak.
  • an itibariyle yorgun bünyeme, 90'lar nostaljisi yaptıran, 10 numara 5 yıldız harun kolçak şarkısı. tekrar tekrar dinleyip, lise yıllarımı yad ediyorum, içim buruk. su gibi akıp geçti o güzelim yıllar. ahh, ahh.
  • hoş gitar dokunuşlarıyla bezenmiş, “vay be ne güzel şarkı yapmış lan adamlar!” diye hayıflandıran harun kolçak şarkısı. kendisi, en büyük aşk albümünde bulunmaktadır. rahmetli harun kolçak’ın yorumunda, “giden aşkın kıymetini sonradan anlayan adam naifliği” yok mu yahu? tabii, kimine göre naiflik, başı taşlara sürtme olarak da görülebilir.
  • harun kolçak'ın en büyük aşk adlı albümünden bir parça. sözleri şöyledir:

bendeki aşk değil gerçek sevgi canım
    sakın korkup da kaçma
    aşkların hüsran dolu
    dost acı söyler kusura bakma

beni sevip sen de sevilirsen canım
    ruhun bir an tutuşur
    yansan ateşiyle dünyan değişir
    sevgiyle buluşur

gitmeyip de kalsan
    bir dinlesen, bir anlasan beni
    ne olur
    aşk dediğin laftır
    gerçek sevgiyi bırakma sen
    sonra yazık olur

not: şu anda akıldan yazdım (yaarabbi ne gereksiz bi insanım!) yanlış veya eksik olabilir.
  • harun kolçak'a ait olanı için söylüyorum; lan gitarları ne güzelmiş dedikten sonra bu şarkıya biraz daha dikkat ettim ve şunu farkettim;

söz: harun kolçak - müzik: doğan canku - düzenleme: iskender paydaş (bkz: oha)

evet, bir zamanlar bu topraklardan şampiyonlar ligi gibi şarkılar çıkıyormuş çünkü türkçe pop yıldızlar karması gibi adamlar tarafından yapılıyormuş.

dün akşamdan beri dinliyorum şu şarkıyı... gözlerimi kapatıyorum ve kıçımda pastel renkli boktan bi şort, sırtımda beyaz bol bi tişörtle 94 yazı bordum'undayım sanki. güzel adammışsın lan harun kolçak.
  • aşk dediğin laftır diyerek gerçek sevgiyi zirveye koyan şarkıdır. yalnız kötü tarafı gidene kal demesidir, onu da merhum harun kolçak' ın ince ruhu ve naifliğinin güzel bir yansıması olarak görüyorum.
  • yeşim salkım'ın şarkının manasının hakkını vererek yazık ettiği şarkıdır, yeşim salkım okursa yazık olur, okumuştur, yazık olmuştur.
  • ajda pekkan'in yaz yaz yaz albumunun de bulundugu albumun a2 parcasinin adi da yazik olur'dur. soz ve muzik sehrazat'a aittir. ajda pekkan 'in basta hicbir sarkida denemedigi bir vokal tarziyla olaganüstü yorumladigi doksanlardan gelen bir sarkidir. kanimca basyapitidir.

duygular var her zaman kolay paylasilmaz
    öyle anlar yasanir bir ömürde yasanmaz
    iyi düsün sevgilim yikilan köprüler
    kolay onarilmaz

duygular vardir insan yasadigina inanmaz
    direnmek ister önce tutsak olur kurtulmaz
    iyi düsün sevgilim korkudan gidiyorsun
    degisen bir sey olamaz

tenimde daha hala teninin kokusu var
    üstüme sinmis bütün yasanan o duygular
    odamin her kösesi kokuyor hala seni
    buram buram

gidersen yazik olur
    yikarsan yazik olur
    iki kez yasanamaz
    tum duygular kaybolur
    iyi dusun sevgilim
    biterse böyle bir ask
    yazik olur

gidersen yazik olur
    yikarsan yazik olur
    iki kez yasanamaz
    tum duygular kaybolur

iyi düsün sevgilim
    biterse böyle bir ask
    yazik olur

edit: yesim salkim'in maalesef ajda'dan yillar sonra seslendirdigi ve bence katlettigi ajda pekkan sarkisidir ayni zamanda. bu kadin daha önce de yeniden baslasin adli ajda sarkisini böyle fena etmisti. yapma kardesim, yapma. uzak dur. buradan sehrazata da acik mektup. ajda söyledikten sonra bu sarkiya nasil kiyip yesim salkim a verebildin? hic mi aglamadin, hic mi sizlamadi icin??? yazik.
  • bir tarot kartı gibi kalbindeki bütün çizikleri hala kanıyor halde gösterip yüzünüze çarpan bir çığlık, asla şarkı değil
hesabın var mı? giriş yap