• bu gün yemekte kuru fasulye var, ekmeksiz nasıl yiycen delüğanlı diye sorulan durum.
  • kralini tanimam makarnayla da yerim...
  • karışık kızartmayla, sarımsaklı yoğurtla taze ekmek yememiş insan beyanıdır.

sucuklu yumurtanın yağına ekmek banmadan yenir mi oğlum yaa
  • türk olmanın gerekliliğini yerine getiriyordur efenim. yanına ayran vererek onları sevindirebilirsiniz
  • hayır, ekmeği ben de bıraktım yemiyorum ama başlığa bak amk sanki bana stockholm'den, helsinki'den başlık açılıyor. swh

unutmadan ayrıca:

(bkz: de bağlacı bilinçsizliği)
  • ben değilim. ekmeği bıraktım. ancak kahvaltıda tost yiyebiliyorum. yemek suyuna bile banmıyorum ekmeği. diyetisyen men ettiydi zaten. dombili olmaktan kurtuldum (bkz: swh). çok nadir olarak yesem bile beyaz ekmeği tercih etmiyorum. makarna ve pilavla bile ekmek yiyen var. hayret ediyorum.
  • yemek yerken ekmek yemek isteyebilen insandır.
    ırklar, inançlar, cinsiyetler bitti sıra ekmeğe geldi di mi tabi siz de haklısınız.
  • arkadaş ülkede ortalama gelir düzeyi belli, eline geçen sınırlı kaynakla günlük alman gerek kaloride belli. bunu en ucuz alabileceğin kaynakta malesef ekmektir. yemek yerken ekmek yiyebilen insan ne ki bu ülkede ekmek yerken yanında yemek yiyebilen insanlardır söz konusu olan.
  • ya değişik misin sen? başlığı bence "yemek yerken ekmek yemiyen insan" olarak değiştir. farkında mısın bilmem ama burası türkiye.
hesabın var mı? giriş yap