3606 entry daha
  • siparişim geç kaldığında görüştüğüm müşteri temsilcisinin bana yalan söylediği -otomatik cevaplar verdiği-sitedir.
    bugün siparişimin geç kalması üzerine sipariş durumunu öğrenmek için mobil platform üzerinden temsilciyle konuştum.biraz bekledikten sonra restoran ile görüştüğünü gecikme için özür dilediklerini ve siparişin bir an önce çıkarılacağını ifade ettiler. teşekkür edip kapadım. buraya kadar her şey normaldi. her zaman yaşadığım şeylerdi. takriben 2-3 dakika sonra yabancı bir numara tarafından arandım ama arayan sipariş verdiğim restoran değil daha önce sipariş verdiğim başka bir restorandı. yemek sepetinin kendilerini aradığını ve siparişi neden götürmediklerini sorduğunu söyledi. durumu ona izah ettim ve kapattım. yani aslında yemeksepeti benim siparişimi geciktiren x restoranını değil y restoranını arayıp siparişi neden teslim etmedikleri konusunda hesap soruyor ve bana “müşteri memnuniyeti” adı altında yalan söylüyor, gerçeğe ulaşmamı engelliyor, otomatik cevap veriyor. bu durumu diğer müşteri temsilcisine anlattığımda ölü taklidi yapıyor .
    burada bir çok yorumunu okudum şuan gerçek olmadığına inandığım bir çok yorum gerçek olabilir sayın yemeksepeti.com...
    artık benden de bu kadar ,uygulamayı siliyorum telefonumdan
  • internetten tüm restoranlardan yemek sipariş edebileceğiniz site çok yemek söyleyince puan alıyomuşsunuz güzel hizmet bence her yerden söylenebiliyor ve bir sorun olunca görüşebiliyorsun gecenin bi vakti demiyor gece yarıları bile birşeyler getiriyor herkes edinmelidir güzeldir hoştur
  • evimin 2-3 cadde uzağında yan yana pizza bulls, dominos ve little caesars var. genelde little caesars tercihimdi ama şube kapanmış.
    akşam 8 gibi dominos pizzadan sipariş verdim bu yüzden. beş dakika sonra başka bir mahalle şubesine yönlendirildiği maili geldi. buraya kadar tamam olabilir. 15 dakika sonra yemeksepeti canlı yardımdan durumu sordum , yönlendirilen ikinci şube de kapalı! üçüncü şubeye yönlendirelim mi iptal mi edelim dediler. 40 dakikam gitti neredeyse zaten iptal edin dedim.
    butik bir pizzacıdan söyledim, kocaman, sıcak, incecik bir de yanında baharatlı patatesle 20 dakikada yemeğim geldi.
    saat onda kapı tekrar çaldı, bir baktım dominos pizzamı getirmiş (!) hizmeti kabul etmediğimi iade alacağımı söyleyerek geri yolladım.
    dominostaki kalite düşüşü ortadaydı da yemek sepetinde daha önce hiç böyle bir gevşeklikle karşılaşmamıştım. türkiyede pek de alternatifi olmayan hizmetlerin sağlayıcıları vakit kaybetmeden gevşek don lastiği gibi salıyorlar ya hani, yemeksepeti de artık benim için bu listede.
8005 entry daha
hesabın var mı? giriş yap