• yazıp yazıp siliyorum ama tek diyeceğim şu, bu cahilliğin ben anasını sikeyim, bu kaltağın yanında erkek diye gezinen elektrikçi piçinde gelmişini geçmişini sikeyim ve doğumdan haberleri oldukları halde tutuksuz bırakan hakimede diyecek hiç bir şey yok o da okumuşu işte..
  • okumak istemiyorum bunları. olmasın böyle şeyler yaa içim dayanmıyor siz nasıl yapabiliyorsunuz? ben bebeğimin teni üşümesin diye altını alırken bile ıslak mendili kolumda ısıtıp siliyorum hiç mi düşünmedin üşüyor diye? hiç mi ağlaması kulaklarında çınlayıp vicdanını sızlatmadı? kendisi de ailesi de en ağır hakaretleri ve belaları hakediyor.
  • (bkz: boku yiyen kepçesini yanında taşır)

muhafazakarlık, toplumsal baskı, aile baskısı vesaire hepsini bir kenara bırakıyorum.
    cinsel ilişki yaşayıp yaşamamak herkesin kendi tercihidir ona da bir şey demiyorum ama madem evlilik dışı çocuk sahibi olmak, çocuğu öldürecek duruma gelecek kadar kötü, arkadaşım "neden neden neden" korunmuyorsun?

her şeyi geçtim 9 ay karnında taşıyıp, doğurup da sırf aile baskısı, toplumsal baskı, muhafazakarlık ailem ne der korkusuyla bir insan nasıl çocuğuna kıyabilir?

bu olaylar sırf kırsal kesimde olmuyor. çocuğunu evde bırakıp ölüme terk eden öğretmen

böyleleri de var mesela. evlenip boşanmış, diğer birlikteliğinden çocuğu olmuş. olabilir. ekonomik özgürlüğün her şeyin varken neden çocuğunu öldürürsün?

anlamıyorum bunun nedeni muhafazakarlık vs. değil. bu tamamiyle canilik. başka bir şey değil. allah sizi kahretsin!
  • bu vicdansizligi yapan kisi, emin olun, sokakta dolasan basi acik hanim kizlarimizi kapanmadiklari icin ahlaksizlikla falan suclamistir. bu ifadesine de cevresinden destek bulmus, cok ihlasli ve hayirli bir evlat olarak anilmistir. adim gibi eminim bundan.
  • bu insanlar ateistlerden daha fazla allaha inanıyor oyle mi? hayir bu insanlar kendilerine, komşularina, toplumda nasil gorunduklerine tapıyorlar..kimse bilmezse istediğin adamin altina yatıp, allahin yarattığını öldürebilirsin. yeter ki gizli kalsin her boku yiyip, her acimasizligi yapabilirsin..sonrada bagira cagira vay ateyizler namaz kilmiyor, evlilik dışı iliski yasiyor diyebilirsin..mesela ne yapmistir o hayvan bile sayamayacagim kadin bebegi balkona koyduktan sonra?? gidip allah, namaz, kitap sohbeti yapmistir kendisi gibi ikiyuzlu, ahlaksiz yarenleriyle.. gercekten yilan görse beli kırılır su toplumu karsisinda..
  • tek söyleyeceğim bu.
    caniiiiiii caniiiiiii.
  • cehalet başka, cinayet başka bir şey. coğrafya, eğitim düzeyi, aile ve mahalle baskısı, hepsi fasa fiso.

bir insan bilinçli olarak, başka bir canlının ölümüne neden oluyorsa, hiçbir mazeret bunu, mantığa ve vicdana uygun hale getiremez.

silsilenizi skeyim
  • ınsan denen canlının ruhunu öz benliğini yitirdiği an nasıl bir hayvana dönüştüğünü gösteren bir haber.
  • büyük vicdansızlıktır.

ulan burnu akıyor dünden beri, mendile ulaşamadım, elli defa elimle burnunu sildim, burun pompası ile sümüğünü çektim. gece 5 defa uyanıyorum üstünü açar da üşür diye. geçen tırnağını keserken biraz derin kestim, acımıştır diye 1 saat kafamı toplayamadım.

nasıl insanlarsınız lan siz, soyu kuruyasıcalar.....
  • sorgulanması gereken bazı kültürel değerlerimizin olduğunu düşündürmüştür.
    ne kadar tutarsız ve iğrenç değerler ki bunlar, insanları niteleyip onların zor durumda kalmasına sebebiyet verip de bebeklerin ölmesine neden oluyor.
hesabın var mı? giriş yap