• türkiye cumhuriyeti'nin tımarhaneye döndüğünün kanıtıdır. öyle bir bozdular ki psikolojilerimizi, artık hayatta kalmış olmak işe yaramıyor.

biraz cebinde parası olan sen, ben yine ayda 1 kere de olsa dışarı çıkıp iki kadeh içip, veya daha dindarlar iki çay içip, muhabbet edip, bir miktar da olsa deşarj olabilirken, dipte yaşayanların ise zaten böyle bir şansı yok. adam dışarıda 1 bardak çay içse bütçesi zaten açık verirken oluyor sana koca bir boşluk.

geçim sıkıntısı ile birlikte bir de zaten temeli bozuk, eğitimsiz, kültürsüz yetişmiş bireylerin buhranları birleşince, bitmedi bir de üstüne sürekli ölüm üzerinden oy devşirenler doluştukça, ülkenin her yanı ayrı bir kanayan yara olunca seyreyle sen kıyameti.

kusura bakmayın, bunu da politikaya bağladı demeyin ve düşünün. bundan 15 yıl önce en büyük dertlerimiz geçim sıkıntısıydı yine evet, ama şimdi geçim sıkıntısı değil, yaşam savaşı. ortalıkta batmış milyonlar ile tüm imkanların seferber edildiği bir grup var.

eğitim zaten dip, kültür diye bir şey kalmadı, sanatı unuttuk, sosyalliğimiz metrobüslerde götlerimizi birbirine değdirmekten ibaret. bu ülkenin bu gidişatını onaylayanlar da ısrarla bize kara propoganda ile sistemi onaylıyor musunuz sorusuna evet dedirtmeye çalışıyorlar. geçmişler olsun tüm türk milletine.
  • coğrafya kader midir? sanırım kaderdir.

fark ettiniz mi, bu tarz haberler hep karaman, elazığ, sakarya gibi aşırı muhafazakar yerlerden geliyor. oruç tutmayanı linç edip, sevgilisi ile ele ele dolaşanı dövenler, zina yapıp, günahsız bir bebeğin ölümüne sebep olabiliyorlar.

siz ne halt ederseniz edin ama o masum yavrudan ne istediniz? yavrum çok ağlamış mıdır, ne yapmıştır o soğukta? allah belanızı versin.
  • agzıma ne gelirse sayacagım.

hayattakı en serefsız sey sana muhtac bırını terketmektır herhalde.
    bır de bebek ulan bu bebek.

bız dogmamıs cocuklarımıza aglıyorken, bu serefsızler ölüme terk edıyor.

gotur koy bır evın onune, koy bır camı avlusuna. nıye olume terk edıyorsun yaratık.
    doguran da serefsız, aılesı de.

ulan nıce cocukcuksuz aıle var, allah belanızı versın.

bız bır cocugu sevmeye, opmeye kıyamıyoruz, sunların yaptıgına bak.
  • çok da dikkat çekici ve şaşırtıcı bulmadığım olaydır.
    istemeden hamile kalıp, aldıramayıp doğurmak zorunda kalan, bütün bu olayı ve çocuğu reddeden, istemediği fakat bir şekilde kontrol edemediği bu travmatik durum karşısında psikolojisi bozulan bir sürü kadın yüzyıllardır yeni doğmuş bebeklerini ya bizzat kendi elleriyle öldürüyorlar ya da ölüme terkediyorlar. çünkü o çocuğun annesi olmaktan kurtulmanın tek yolu bu. ne vakalar var, 4-5 kere evinde küvette doğum yapıp, her seferinde çocuğu hemen boğup, mumyalar gibi sarıp sarmalayıp, bir kutuya koyup, kutuları evinde yıllarca saklayan mı ararsın, tamamen normal davranıp, 7 kere doğum yapıp doğurduğu her çocuğu boğduktan sonra gece uykusunda öldüğüne herkesi inandırıp kahrolmuş numarası yapan mı...

kadınlar aptallık, fakirlik, tecavüz gibi sebeplerden kontrolsüzce hamile kalıp köşeye sıkıştıkça, böyle olaylar hep olmuştur, hep de olacaktır.

bir yerde çocuğu da kurtarmış aslında. maddi durumu muhtemelen berbat bir annenin istenmeyen çocuğu olarak, orda burda sürünüp, belki terkedilip, yetimhanede büyüyüp, zor ve dertli bir hayat yaşasaydı daha mı iyiydi. ölmüş kurtulmuş yavrucağız.
  • karaman'da vuku bulan, bünyesinde ağır ahlaksızlık ve şerefsizlik bulunan hadise;

"karaman'da sevgilisinden hamile kalan 22 yaşındaki huriye p., hastanede doğum yapmayı reddedip ailesiyle kaldığı evine döndü, ardından kendi imkanlarıyla dünyaya getirdiği kız bebeği sarıp kanlar içerisinde balkona bıraktı.

bebek, doğumdan iki gün sonra polis tarafından balkonda ölü olarak bulundu. "

kaynak

kaynak 2
  • öğle arasında şöyle bir sözlüğe bakayım derken bir badimin yazdığı entryle haberdar oldum.

birinin koynuna girmişsin, o da senin yatağına. yanında çırılçıplak kalacak kadar birbirinize güvenmişsiniz, itimat etmişsiniz, sevmişsiniz, sevişmişsiniz. oldu ya sevgilin hamile kaldı. ne yaparsın?

bunun sosyal statü, cahillik, coğrafya ile alakası yok. vicdan ile alakası var. merhamet ile alakası var. iyi insan olmakla alakası var...

15 yaşımda olsam. erkek olsam. sevgilim olan kadın hamile kalsa, hayatımı mahvetme pahasına sorumluluğu alırım. o çok kendimce önemli organımı kullanırken başıma her ihtimalin gelebileceğini düşünmeden kullandım madem cinayet işlemektense eserimin sorumluluğunu alırım. hadi alacak vicdan yok, kürtaj için çabalarım. telefonumu satarım, hamallık yaparım bulurum parayı aldırtırım. (kürtaj belirli bir aya kadar yasal bir süreç sonuçta) ömür boyu da o kadının yanında dururum yaşadığım ve yaşattığım şey yüzünden gün gelip ayrı yollara gitsek de. sonuçta evladının annesi olmuş. doğsa da doğmasa da... anne baba olmuşsunuz var mı ötesi?

anlayamıyorum ve hiçbir zamanda anlayamayacağım. eşitlikten yanayım. kadın erkek eşitliğinden... ancak toplumsal değerler bazında kadının tek başına baş edemeyeceği bir durumla karşılaştığında erkeğin daha dirayetli olmasından da yanayım. hatta yönlendirmesinden. bu kadın bu çocuğu doğurdu madem, babalık yapacak kadar adam değilsin eyvallah, çocuğu alıp niye çocuk esirgemeye ya da güvenli bir yere bırakmıyorsun vicdansız!!! her bir haltı kadına niye bırakıyorsun. kendi kendine mi üredi, meryem ana mı bu kadın ne?

insan demeye dilim varmayan yaratıklar cana kıymaktan çekinmiyor. 2 gün... soğukta... 2 gün yahu 2 gün. 1 saat soğukta dursan elin ayağın buz kesiyor, 2 gün ağzı var dili yok bir can. balkonda bir de. hadi yaptın böyle bir şey. hiç mi kahrolmadın da almadın bebeği içeri. 9 ay karnında taşıdın, hiç mi "yahu yapamayacağım cami avlusuna bırakayım belki iyi bir aile alır. " demedin?. o adam, o cani adam araba bulup başka bir ilin camisine, çocuk esirgemesi'ne de bırakabilirdi. ölmek zorunda değildi o bebek... tek çözüm bu değildi. 9 ay boyunca başka bir çözüm, merhametli bir çözüm bulunabilirdi.

kendinden daha güçsüz bir canlıyı,
    evladını, canının bir parçasını planlı olarak öldürmek suçundan tüm bu caniliğe karışanların müebbetle yargılanmasını diliyorum.
  • büyük vicdansızlıktır.

ulan burnu akıyor dünden beri, mendile ulaşamadım, elli defa elimle burnunu sildim, burun pompası ile sümüğünü çektim. gece 5 defa uyanıyorum üstünü açar da üşür diye. geçen tırnağını keserken biraz derin kestim, acımıştır diye 1 saat kafamı toplayamadım.

nasıl insanlarsınız lan siz, soyu kuruyasıcalar.....
  • yazıp yazıp siliyorum ama tek diyeceğim şu, bu cahilliğin ben anasını sikeyim, bu kaltağın yanında erkek diye gezinen elektrikçi piçinde gelmişini geçmişini sikeyim ve doğumdan haberleri oldukları halde tutuksuz bırakan hakimede diyecek hiç bir şey yok o da okumuşu işte..
  • (bkz: her kürtaj bir uludere'dir)
    işte sonuç.
  • evlilik dışı ilişkiye gösterdiği tepkiyi, nefreti tecavüze, çocuk istismarına, yolsuzluğa göstermeyen bir toplamda yaşanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap