• bir an sahneye fırlasam, şu kollarını ellerini bir tutsam da anna karenina aklımda sürekli parmaklarını aralayıp ellerini gözümüze sokan, kolarını havalara kaldırıp ay ne yapacagim ben simdi diye bagiran, elleriyle başını tutup sahnenin bir ucundan bir ucuna tanrım ben ne yaptım halet-i ruhiyesi ile dört dönen bir karakter olarak kalmasa dediğim kenter tiyatrosu oyuncusu. kanımca anna karenina dünya edebiyatının, sinemasının, tiyatrosunun şimdiye dek yaratılmış en ihtiraslı, en derinlikli, en nev-i şahsına münhasır, en hakiki kadın karakterlerinden biri. lev tolstoy gibi bir ustanın elinden çıkma böyle bir karakteri tiyatroya uyarlamanın ve iki saati aşan bir süre sahnede hakkıyla taşımanın zorluğunun farkındayım. ama anna karenina bir o yana bir bu yana koşturan, eline koluna hakim olamaz, ellerini başına vura vura uy kara bahtım kem talihim diyen bir kadın olmaktan daha iyisini hak ediyor degil mi? bakın levin'e: hakan gercek onu nasıl da oyun metninden okuyup anlamış, hissetmiş ve mehmet birkiye'nin de yardımıyla nasıl da etten kemikten biri haline sokuvermiş. öyle ki onu seyrederken tolstoy "bak levin roman kahramanı değildi işte karşında" der gibi geldi. hatta hakan gercek rusca konusuyor da ben de anliyormusum gibi geldi. ya koyluleri ile ekin tirpanlarkenki hali hele birinci perde sonu.
  • o zamanki eşi yıldıray şahinler'le birlikte oynadıkları bir radyo tiyatrosu;

dağda bir dost
  • aşk ve gururda nejat işlerin sevmeden evlendiği kızı oynamışlıgı da bulunan başarılı oyuncu.
  • çözümdeki oyunculuğuyla kendisine hayran bırakmış bi kadın...yıldız kenter'in oyunculuğuna benziyor diyenler halt etmiş bence, kendi tarzı var ve gayet iyi...
  • kampüsistan isimli dizide şu sıra boy göstermeye başlayan oyuncu..
  • alacakaranlık isimli dizide karşımıza çıkan ve ilk defa şiveli konuşmasına tanık olduğum güzel oyuncu
  • (bkz: anna karenina)
    doğallığı ve rahat ses tonuyla çok iyi bir sahne performansı olan kent oyuncusu.
  • okan bayulgen'in programinda cikmis, simdilerde demet evgar'in tiyatrosunda onunla beraber "hedda gabler"i oynayan tiyatro oyuncusu. kendisini hic tanimadigim icin uzuldum. burada yazilanlara gore bayagi yetenekliymis kendisi. ufak bir olumsuz elestirim olacak kendisine. tv'de olmak istiyorsa surekli cok uzun ve cok kivircik kabarik saclar kullanmanin seyircide istemsiz bir nefret yarattigini duymustur (amerikada daha yaygin ama turkiye'de de var). saclari omuz hizasini asmamali. maalesef uzun ve kabarik sac devri biteli hayli zaman oluyor.
  • kent oyuncularından ödüllü, umut vaad eden oyuncu .
hesabın var mı? giriş yap