• şuna kolay diyenler zevkine girip rahat kafa ile çözenlerdir. üniversiteye yerleşmek için girenler için kesinlikle kolay değil çok kafa karıştırıcı ve uğraştırıcıydı özellikle sosyal.
  • ekşicilerin bir kez daha ne kadar mal olduğunu gösteren turnusol niteliğinde sınav. bak kardeşim bu lisans sınavı yani 18 yaşındaki kişiler için hazırlanmış bir sınav, senin gibi götündeki kıl ağarmış adamlar için değil. adam utanmadan "bu 98liler doğmadan önce girmiştim ne basitmiş" yazıyo ulan öküz müsün sen? yiyosa kpss'ye ales'e girsene yarrağım? elinde olsa teog'a bile girecek amk. 18 yaşındaki çocuğu aşağılaması kolay dimi? kpss başlığı her hortlayınca ağlayışlarınızın hıçkırıklarını duyuyoruz burada sen kimi kandırıyosun? adam bu sınava hayatını ortaya koyarak giriyo sen rahat rahat düzenini oturmuş bir şekilde girerken. adalet mi şimdi bu? inşallah belli bir yaş sınırı koyulur şu sınava da böyle malları daha fazla görmeyiz.
  • kpss'e hazırlık amaçlı girdiğim sınav. malum türkçe matematik coğrafya tarih soruları temel bilgiler olduğu için, belki bir faydası olur diye girdiğim sınav oldu. bence türkçesi gerçekten çok da zor değildi. ben 2011-2012-2014 ygslerine girmiş biri olarak söylüyorum, gerçekten türkçe soruları çok zor değildi. matematikte problemleri fazla tutmuşlar ama genel anlamda çıkartılmayacak gibi miydi? yani bu da kişiden kişiye değişir. tarih soruları ve coğrafya soruları nedense bana normal geldi. bu belki de kpss için çalıştığımdan daha kapsamlı gördüğümden olabilir. bu arada coğrafyada 2 boşum var. onları bilmiyordum. din soruları bana nedense kolay geldi, o kadar zor diyen var ama belki de benimkiler yanlıştır. sorular açıklanınca anlayacağım ne olduğunu. umarım bütün kardeşlerimin beklediğinden daha iyi gelir sıralamaları. gerçekten puanın bir önemi yok, umarım sıralamanız iyi olur arkadaşlar. allah yar ve yardımcınız olsun. emeğiniz boşa çıkmaz umarım. herkes istediği bölümü okusun, önemli olan sizin mutluluğunuz bunu asla aklınızdan çıkartmayın.

not: buradaki yazılanları kafanıza takıp sakın moralinizi bozmayın. sınavın bu kısmı zor olan kısmıydı. lys inanın daha belirleyici olacaktır yüzdelik dilimi daha fazla. %40 için kendinizi üzmeye değmez gerçekten. lys'e yüklenin yeter.

edit: imla.
  • anlatıldığı kadar kolay olmayan sınavdır.burada öss-ygs-lys sınavlarına gire gire ''pişmiş'' kişilere göre kolay olabilir.özellikle türkçenin kolay sanılmasının sebebi barajın yükseltilmesi nedeniyle türkçedeki kolay soru sayısının artması sebebiyledir.yoksa yaklaşık 6-7 soru gayet zordu ki bazılarının ben daha önce benzerini görmedim ve türkçede dilbilgisi soru sayısının azaltılmasınıda doğru bulmadım açıkçası.40 tane türkçe sorusu içinde 3 tane dilbilgisi sorusu vardıki geçmiş yıllar göz önüne alındığında bu sayı çok düşük.

edit dilbilgisi soru sayısı düzeltildi
  • bir gmat değildir. biraz daha zorlamaları lazım.
  • bide bu tarafından bak;
    hâla nefes alabiliyorum.
  • 2012 yılında giren herkesin bu yıl da girdiği sınav. ben de diyorum bu girenler kim?
  • bütün kardeşlerimize girecek ygs'ye başarılar...
  • gerektiği gibi degildi.gerçi gerekliliği de ayrı bir tartışma konusu.
  • aah o eski heyecanlar. şunları gördükce kendimi yaşlanmış hissediyorum.
hesabın var mı? giriş yap