• 34 yaşındayım ve çok büyük beklentilerim olmadan girdiğim şu sınavın açıklanmasını öyle hevesle bekliyorum ki. sanki ilk kez girmişcesine.

bir de geleceği bu sınava bağlı olan milyonlarca gencin, duyguları ile oynayan, kendince eğlendiğini sanan, bu başlığa heyecanla bakan herkesi ergen olarak atfeden herkesi tek tek üşenmedim engelledim...

daha temiz bir sözlük için güzel bir eleminasyon oldu.
  • her yeni açıklanan sınavda, linkin sonundaki rakam bir arttığına göre, sonuçları şu linkte açıklanacak olan sınavdır: https://sonuc.osym.gov.tr/sorgu.aspx?sonucid=4225
  • titrettin beni be osymbaskanligi diye dolanıp duran bir sürü öğrenci kardeşlerimi görmeme sebep olan illet
  • ekonomik kriz, sınav sonucları ve kadınlara ılıskın genel entry'leri okumak, trol ve engelli listemin genislemesi icin cok ıse yarıyor. sadece bugun bıle 10-15 kisiyi engelledim sanırım. bunların tabi ki sonu gelmeyecek ama arada bu sekilde temizlik yapmak, daha guzel 1 sozluk ıcın ise yarayacaktır.
  • kardeşimin de girdiği sınav. 17-18 yaşında çocuklar için bu kadar önemli bir olayla dalga geçen beyin yoksunlarının hayali kıvrımlarına selam ederim.
  • gerçekten sonucu bekleyenler sizin kadar ağlamıyor lan şakalara. abartmayın.
  • kimse ygs'yi sözlükten takip etmiyor. biz de girdik zamanında o sınava, ekşi'ye de girdik, ösym'nin kendi sitesine de.

olay şu şekilde gerçekleşiyor:

kişi ara sıra ösym'nin sitesini kontrol ediyor elbette ama bunu her an yapamaz elbette. mesela 30 dk'da bir yapar.

gitti 10 dk önce baktı mesela siteye bir şey yok. geldi ekşi'ye açtı bir başlık okuyor.

bir fark ediyor ki ygs 2017 başlığına 50 tane entry yazılmış.

geçiriyor kafasından trollüyorlardır diye ama bu düşünce yeterli olmuyor.

yine de heyecan yapıyor.

o anlık adrenalin bir anda gidiyor ve hayal kırıklığı yaşıyor.

bu gayet insani ve normal bir durum. eğer bunu göremeyip " ekşi'den ygs mi takip edilir yeaaa " diyorsanız muhtemelen son derece sığ ve empati yoksunu insanlarsınız.

lütfen hayatınız boyunca kimseye tavsiye vermeyin siz.
  • 15:15'te açıklanacak 15 temmuz şehitler ygs'si

edit: 15.07 de olabilir *
  • 60 tlli basvuru icin gun siniri koyan, sinav gunu 9:45 kurali koyan, ucretli itiraz suresi koyan, osym'nin açıklanma saatiyle ilgili hiçbir bilgi koymaması ile şuursuzluklarını bir kez daha göz önüne sermesidir.
  • sonuçları açıklasanıza hırrım.
hesabın var mı? giriş yap