• (bkz: 2017 ygs sınavını kaçıran çocuklar)

hatalı davranmış olabilir fakat bir yıl çöp ve matematiksel olarak o bir yılda binlerce öğrenci artacak yarışta.

https://www.youtube.com/watch?v=cnkylci7lia

edi;bkz
  • değil 1 dakika, sınavın başlamasından 14 dakika önce binaya gelenler bile alınmadı!

bunun nasıl adaletsiz bir uygulama olduğunu birkaç gün önce yazdık ama anlatamadık:
    (bkz: ösym'nin sınav saatinde binaya girişi yasaklaması/#66770831)

yıllardır insanların haklarını yeme konusunda çığır açmış bir kurum olan ösym, yine bir rezalete daha imza atmış oldu. aferin.

başta kpss 2010 olmak üzere, yaptıkları her şeyin hesabını mahkemede vermeleri dileğimle...
  • e almayacaklar tabi?

adamlar sınavdan önce dememişler mi 15 dk önce gelin, sonrasında sınava almayacaz diye?

demişler.

ben üniversiteyi bitireli yıllar olmuş öss sonrasıyla ilgili bi fikri olmayan ve çevresinde sınava girecek kimse bulunmayan biri olarak bile sınavdan önce bunu biliyorsam, siz de zamanında gidin girin sınavınıza kardeşim.

daha önce de sınav başladıktan 1 dk sonra gidenler isyan ediyordu. neyin tepkisi bu yani? gerçekten ilginç.
  • gençliğini böyle hunharca harcayan başka ülke yoktur. bok çukuruna dönecek.
  • suriyelilerin bile sınavsız üniversiteye girdiği bu ülkede, sonuç ne olursa olsun böyle bir olay yaşanması gerçekten çok üzücü.
  • sınıfa saat 9.00 da girmiş ve 45 dk boyunca olduğu yerde oturmuş birisi olarak beni ilgilendirmeyen şikayettir. ben de isterdim daha uzun süre uyuyayım, daha rahat bir şekilde kahvaltı yapayım ama olmuyor işte.
  • komedidir.

pardon ama sen sınava 1 dk kala farkediyorsan yanlış okulda olduğunu zaten hiç girme üniversiteye. haketmiyorsun çünkü. bunca öğrenci kaç gün önceden okulunu teyit ediyor, önceden gidip görüyor onlar da enayi değil demek ki bir sebebi var.
  • bu sınav sadece bilgi ölçmeye yaramıyorsa bir taraftan sorumlulukları ve disiplini ölçüyorsa diye yorumlayanlara sözüm;

önceki yıllarda geç gelenlerin öğrencilerin konsantrasyonunu ve dikkatini bozduğu goygoyları yalan olmuş oluyor.

dikkat ve konsantrasyonda bir beceri işidir aynı şekilde sorumluluk ve disiplin gibi.

ve kabul edelim bunları hesap edecek bir eğitim sistemimiz yok.
    bizim eğitim sistemimiz, sağlık sistemimiz, hukuk sistemimiz insanlarımız gibi ya içeri ya dışarı.

duygularımız gibi; ya tavanda ya tabanda !!!

benim dakiğimdir diye bu çocuğun bu şekilde sisteme yenik düşmesine müsaade edemem.
    üzüldüğüm genç ....
  • boşuna ağlamasın. bu sınav bu kadar önemliyse ki önemli günler önceden okulunu bilir yerini bilir trafiği hesaba katar saatler önceden gider bahçede oturur beklersin. son dakikada sınava girme lüksü tüm ülkede alınan bir kararda herkes uyarken 1 kişi için mi gözardı edilecek. işte bu tüm devlet sisteminde olduğu gibi birilerine özel muamale olması herkesin bu beklenti içerisine girmesinden kaynaklanıyor. herşey normalleşti bir kereden birşey olmaz
  • üzücü bir durumdur.ayrıca insan turnusolüdür bu başlık.komedi tarzı yorumlar yapan arkadaşlar umarım yarın bir gün böyle bir olayla karşılaşmazsınız kazara.
hesabın var mı? giriş yap