şükela:  tümü | bugün
  • anlaşılamadı

edit: linki kaldırıyorum lince dönüşmesini doğru bulmuyorum. belki de bazı yazarların dediği gibi rahatsız edici ve şok edici gerçeklik, ayna tutma olarak algılanabilinir.

edit: link ekliyorum ve lince dönüşmesini doğru bulmuyorum

https://resmim.net/f/zponlb.png
  • kuzeni çizmiştir.
  • yiğit özgür olamaz.
    böyle bir gerizekalılığı yapacak adam olsa şimdiye kadar milyon karikatürünün birinde yapardı!
    sıfır falso ile çizen adamın böyle aptal bir karikatür çizmesi mantıklı gelmedi...

edit abi kimse çocuk tacizlerine atfen yapılan bir karikatür demesin. çocuğun rızası vardı temalı bir hiciv bu şekilde bile çirkin yaa.
    çok mantıksız...
  • karikatürdeki yazılarla oynanmamış gibi. muhtemelen gerçek bir karikatür.

e bu kadar överseniz sonunda sapıtır insanlar.
  • rızası vardı savunmasının saçmalığına dikkat çekmek için olabilir, olmayabilir de.
  • bu kez güldürmeyen karikatürdür. ve evet saçma ve iğrenç olmuş. üzerinden espri kasılmayacak konular vardır sayın özgür, bu da onlardan biri.
  • çizgiler yiğit özgür gibi ama imza ya da açıklama göremedim. espri desen yok, konu desen yok ya da ben anlayamadım. karikatürü de anlayamadım. ironi falan o da yok. rezalet başlığı açılsa yeridir... tamam mizah esneklik falan da ele alınan konu da biraz sakıncalı.bir mesaj falan da yok...

(bkz: ne bu şimdi)
  • türkiye'deki, çocuklara cinsel taciz olaylarına dair farklı bir açıdan dikkat çekmek istemiş demek isterdim ama diyemiyorum. zira çizdiğinin bu bahsettiğim açıyla da bir ilgisi yok. metafor yok, mecaz yok. saçmasapan bir iş olmuş kanımca.
  • ben bir şeyler anladım sanırım; yani diyor ki çocuklar taciz maciz bilmez, oyundur onların anladıkları... bazı aileler özellikle popo kısmını mıncıklar çocukların, belki buraya dikkat çekmek istedi, ne bileyim.
    saçma desem çok değil, ha düşündürdü mü desem o da yok. bilemedim yani.
    gereksiz olmuş gibi.
  • rezil bir karikatürdür. rezil bile az kalır. tamam yiğit özgür'ün bazı saçma sapan işleri yok değil ama bu düpedüz alçaklık. bunu yapmış olmasın.

not: çocukların saflığına vurgu yapılacak olsaydı "ne yapayım bu tipsizi ben" gibi bir cümle kurulmazdı. demek ki çocuk güzel olsa yapacaksın, anlamı çıkıyor.

yıllardır yiğit özgür'ün işlerini deli gibi severim ama bunun elle tutulur yanı yok.