• türkiye için mantıklı olan eylem. türkiye'de kimse gerçek ağacı kesip de kullanmaz. yurt dışındaki durumu ise ne yazık ki bilmiyorum ancak eğer amerikan filmlerinde gördüğümüz gibi gerçek ağaç kullanıyorlarsa zaten o bölgedeki çevreciler gerekli tepkiyi gösteriyordur.
  • nihayet aradığım çözümü bulacağım başlıktır.

sabah 10 metre boyunda koca bir çam ağacını aşağıdaki parktan bin bir zahmetle söktüm, kahveden arkadaşlar da yardım etti taşıdık apartmanın kapısına kadar. yalnız bizim salonun yüksekliği ölçtüm 2.60 m çıktı, ben bu ağacı nasıl kuracağım salonun ortasına?
  • yurtdışındaki durumu soyleyeyim;

o kesilip noel için süslenen çam ağaçları gerçektir fakat kafanıza göre ormana dalıp kesemezsiniz. sokarlar o ağacı bi tarafınıza. o ağaçlar noel için ozel çiftliklerde, devletce tahsis edilen belirli izinlere sahip kişilerce yetiştirilip belli bir uzunluğa eriştiğinde satılırlar ve her kesilen ağaç için yerine en az bir ağaç dikilir.
  • yil olmuş 2016, hala yılbaşı kutlamasi icin agac kesenler oldugunu gormemi saglamiş başliktir. hayret valla. neydi o çam agacımiydi? kaldimi ki istanbul'da onlardan?
  • bugün de büyük resmi gördük çok şükür. selam ve dua ile.
  • bir cahil daha sessiz kalmamış hamdolsun.
    cehaletle övünen tek toplumuz, sonumuz felaketi.
  • türkiye için bilmiyorum ama avrupa'da kafasına göre kesilmiyor bu durum için özel yetiştiriliyor o ağaçlar ve türkiye gibi yılbaşı değil christmas için kullanılır. yılbaşı ağacı türkiye'ye özgü karmaşık bir sentez. özellikle almanya'da ormandan bir ağacın kesileceği aylar hatta yıllar öncesinden projelendirilir, işaretlenir ve gerekli düzenlemesi yapılır ve gerekirse yenisi ekilir.
  • insan katliamına ses çıkarmayan kitleden yeşili korumayı beklemek?
hesabın var mı? giriş yap