• çevresinde "hoca" olarak tanınan, çok sevilen, güler yüzlü, yardımsever, halkçı ve emeğin yanında duruşu ile her geçen gün daha çok kişi tarafından tanınan chp genel başkan yardımcısı.

kırşehirlidir.
  • bu dayı medyascope'ta ruşen çakır'ın konuğu olmuş geçenlerde. açıp dinleyeyim dedim. konuşmanın başında aralarında bir diyalog yaşandı. burada mv adayı olmamasının nedenini kk'nın seçilmesi durumunda milli eğitim bakanı olacak olmasına bağladı. bu şekilde muhalefetin, en çok önemsediğim bakanlığı iktidar değişikliği durumunda kime emanet etmeyi düşündüğünü öğrenmiş oldum ve videoyu biraz daha iştahla dinlemeye başladım. 6-7 dakika büyük sabırla dinledikten sonra ıq seviyemin daha fazla düşmemesi için videoyu kapatmak zorunda kaldım. neden böyle diyorum ? ruşen çakır ile bu zart-ı şahanenin arasında geçen diyaloğu, diyaloğun manasına zeval vermeden kendi cümlelerimle özetlemek herhalde yeterli olacaktır... başlıyorum...

yk: efendim tabi biz milli mücadele verip tüm ezilen dünyaya örnek olup dünyanın dört bir yanında bağımsızlık hareketlerinin doğmasına nasıl öncü olduysak şimdi de chp olarak türkiye sathında elde edeceğimiz ivme ile dünya soluna can suyu olabiliriz ee....

ruşen çakır: bi dakka bi dakkkaaa, türkiye'yi hallettiniz de dünyayı kurtarmak mı kaldı ? :))

yk: yaaa şimdi avrupa'da ve dünyada sol sıkıntıda, almanya'da spd %18 alıyor bizden kötü durumu ( bu arada spd 2021'deki son genel seçimde %25 küsür oy ile sandıktan birinci parti olarak çıktı) avrupa'da ırkçılık milliyetçilik yükseliyor bir şeyler yapmak laaaazııımmm...

ruşen çakır: tam burada ümit özdağ ile yapılan mutabakat akla geliyor ?

şimdi burada herifin konuştuğu bağlamdan kopmadan bu manalı soruyu nasıl cevaplayacağını düşünmeye başlıyor insan. akla bazı tahminler geliyor. örneğin, efendim sayın özdağ öyle aşırı sağcı birisi değil ki, ya da efendim doğru mutabakat yaptık ama o mutabakatın herhangi bir maddesi sol bir partinin sol duruşuna zeval verecek mahiyet taşımıyor gibisinden bir iddialı cümle mi çıkacak ağzından diyor insan.. tabi başta dediğim gibi konunun konuşulduğu ve bizzat kendisinin tercih ettiği bağlamdan kopmayacağını düşünerek yapıyorum bu tahminleri.

fakat kahramanımız direkt başka bağlama zıplıyor ve beceriksiz, hayalci bir politikacıdan anadolu'nun herhangi bir köyünde imkansızlıktan dolayı ilkokul eğitimi dahi alamamış fakat hayat okulunun had bilme, bilmediği konuda ahkam kesmeme gibi derslerini bahanesiz biçimde vermeyi başaramamış bir cehalet sahibine evriliyor ve devam ediyor....

yk: zaten efendim o mutabakattan sonra dıj güçlerin bize bakışı değişti, biz türkiye göçmen deposu olmayacak dedik ya, amariga, ingiltere, fransa, rusya, israil falan korktular. bizi istemediler...

ruşen çakır: tamam da efendim sonuçta söz halkta yani, bırakın dış güçü falan...

yk: ama efendim halk dediğiniz zaten dıj ve ijdeki algı operasyoncuların kuklasıdır efendim... yönlendirilir. herkes yönlendirildi sadece köylüler yönlendirilmedi. onlarada biz ulaşamadık. neden biliyonuz mu ? çünkü bizim örgüt yapımız, işçiye, köylüye, yoksula, çiftçiye ulaşmaya imkan vermiyor. bizim öyle bi tarzımız, anlayışımız da yok !

bunun üzerine artık bitsin şu saçmalık diyerek yayını kapatıyorum... adam cümlelerine dünya soluna liderlik diye başladı, en son solun dayanması gereken emek sınıfının unsurlarına ulaşamadıklarını, ulaşmak gibi bi amaçlarının da bulunmadığını söyledi ya laa :))) bu neyin kafası. son olarak tekrar hatırlatmakta fayda var. seçim arefesinde liyakat, liyakat, eğitim, eğitim diye zırvalayan kk'nın milli eğitimi emanet etmeyi düşündüğü adam bu adam :)
  • öğretmenlik mülakat saçmalığına dair kukla bakan ziya selçuğa sorduğu soruyla pek çok emekçinin hakkını savunduğunu göstermiş milletvekili gibi milletvekilidir.
  • millet ittifakı iktidarında kendisinin milli eğitim bakanı olmasını bekliyorum.

tanım: 27. dönem chp ankara milletvekili
  • chp'nin kırşehir belediye başkan adayı olması beklenen sosyalist siyasetçi. kırşehir'de çok sevilmesi nedeniyle aday olursa seçimi kazanma şansının olduğu iddia ediliyor.

twitter'ı için; https://twitter.com/yildirimkaya40

web sitesi için; http://yildirimkaya.com.tr/
  • eğitim sen'in kurucu ilk genel başkanı ve zamanında ödp genel başkan yardımcılığı yapmış, chp'nin kırşehir belediye başkan adayı olması beklenen siyasetçi.
  • ankara 2. bölgeden 2. sıra milletvekili adayı gösterilmiş olan eğitimci.
  • 2009 yerel seçimlerinde kırşehir'de solun ortak belediye başkan adayıdır, hadi hayırlısıdır, hayırlı seçim kampanyalarıdır..

"çok bilinen bir şaka vardır devrim kırlardan mı başlasın, yoksa şehirlerden mi ? yanıtı basit: kırşehir'den! sessiz ve derinden yeniden solun ortak adayı olarak seçime hazırlanan arkadaşımız yıldırım kaya'ya nasıl destek oluruz, neler yaparız tartışalım burada... yıldırım türkiye solu açısından pek alışılmadık bir yolda yürüyor, geçen seçimlerde kırşehir'de % 19 oy aldı... "
    devamı: http://gerisiburada.com/node/168

ayrıca http://www.yildirimkaya.net/
  • 2009 yerel seçimleri için chp'den aday gösterilmesi chp'nin son yıllarda yaptığı en akıllıca işlerden olacaktır.

2004 seçimlerinde shp adayı olarak yüzde 16 oy almıştır. (aynı seçimde chp'nin oyu da % 13 kadar.) http://www.yerelnet.org.tr/…ediyeid=128054&yil=2004
    seçime shp'den girmesine rağmen chp'yi geçip orta anadolu için ciddi bir oran sayılabicek % 16 oy alması sevilen biri olduğunu gösteriyor. ("shp'den olmasına" rağmen diyorum çünkü "bu parti pkk'nın uzantısıdır" şeklinde bel altı saldırılar düzenlenmişti geçen seçimlerde)

disiplinli bir çalışma, chp'lilerin tam desteği ve yıpranmış bir akp'den koparabileceği bir miktar oyla kırşehir belediyesini akp'den kopartabilecek gibi görünüyor. böylece hem milliyetçi-muhafazakar anadolunun tam göbeğinde nefes alınabilecek bir ortam oluşturabilir, hem de neşet ertaş'tan dolayı zaten sempatimin olduğu kırşehir'i kardeş şehir ilan etmemi sağlayabilir. hadi kolay gelsin...
  • kılıçdaroğlu'na dün yapılan saldırıda kendisinin de bir kaburga kırığıyla atlattığını ifade eden chp genel başkan yardımcısı:

http://www.cumhuriyet.com.tr/…itter_impression=true

cidden yorum dahi yapamıyorum, çok garip günleri yaşamaktayız.
hesabın var mı? giriş yap