• ankara'da esat caddesi dürümcüler birliği bünyesinde bir dürümhane.
  • gecenin bir vakti aclik krizine tutulunca hayat kurtaran mabet. "bu durum yenmez ama sor once neden yenmez..tadindan yenmez"
  • uzakligini sorgulamadan neredeyse ankara'nin her yerine 7-11 yas arasi cocuklarla gecenin 5'inde bile evlere servis yapan guzide durumcu.
  • servislerde sizin istediginiz seyi detgilde de kendilerinin size uygun gordugu seyi getirmelerine ornek olarak

ben her daim 1 durum isterim ama bana iki getirirler mesela neden bilmem
    ehe sey ben bir tane istemistim deyincede garson pat pat sirtima vurur afiyet olsun der
    bunun uzerine yememezlik de yapamam ki
  • tam adı "yıldızbeyi aspava pide kebap salonu"dur. kalabalık bir gece vakti yemek sonrası çay istediğimizde "abi be, kalabalık şimdi.. alacağınız olsun, bir dahaki sefere.." diyerek bizi kovaladıktan sonra bir daha gitmediğimiz bir yerdir.
  • şöyle fantastik diyaloglar içinde yer alabilirsiniz:

- aspava biyrun, ne arzuefem? (bkz: çüş)
    - dürüm alayım.
    - bi bibuçukh?
    - bir olsun...
    - sosoğan?
    - olsun...
    - cacıkh verim abi?
    - olur.
    - (içeri dönüp bağırır) isoo!!
    - ('iso'dan cevap) hüoop!!
    - ("a"nın üstüne bastırarak) caaacıkh çeekh!!

yemek biter...

- abi çay siara?
    - çay alim...
    - siara da al abi
    - yok kullanmıyorum
    - yakh abi bi tane iyi gelir yemekten sonra (bkz: oha)
    - vallaha kullanmıyorum...
    - sen yakh abi...
    (bkz: bu böyle gider)

adamlar 24 saat çalışmaktan otomatiğe bağlamışlar, kayış da kopmuş tabi.
  • gecenin bir yarısı gaza gelip de sarıyer'den yola vurup sabahın 4'ünde sırf bi inat uğruna ankara'ya kadar gidip, dürüm ve künefe yediğimiz mekan.
    yemeğin hemen ardından hiç ummadığım bi şekilde gelen sigara ikramıyla kendimden geçtiğim sırada yaşanan şu tarz bir diyalog da gayet kayda değer:

- abi sigara alırmısın?
    - ohooo. almazmıyım abicim. oh oh çayımız da geldi. valla o kadar yol çektikten sonra ilaç gibi geldi. eyvallah
    - ne yolu abi? nerden geliyosunuz?
    - istanbul'dan?
    - nası yani yemek yemeye mi geldiniz istanbul'dan?
    - evet abi.
    - niye ki?!!! *
  • bir baska alternatif icin (bkz: yildiz beyi)
  • hacattepe üniversitesi acil ekibinin gece nöbetlerinde abonesi olduğu biraz pahalı kebapçı.
hesabın var mı? giriş yap