• adini duyunca 'ben de bogazici edebiyat' diyesim gelen kisi.
  • "ıssız adam"da, filmi en çok eleştirenlerin bile tek kelime edemeyip aksine başarılı bulduğu, sevenlerin ise daha bir taptığı özel bir insan...
  • bence yardımcı kadın oyuncu dalında altın portakal adaylarından biri olacaktır ıssız adam'daki rolüyle. belki de bu ödülün sahibi. belki de bu büyük lafı filmlerde yaşlılara özellikle de yaşlı kadınlara karşı hissettiğim bastırılamaz acıma duygusudur. hele de öküz ıssız adam tarafından fırçalanan anne rolünü görünce içim burkuldu. allah belanı versin dedim içimden ama sonunda belasını buldu sonunda.

pek alakalı değil ama annemize yapmamamız gerekenler konusunda ; (bkz: anneye fak yu demek)
  • rahmetli anneanneme benzettiğim için (allah kendisine uzun ömürler versin) özel bir sevgi ve saygı duyduğum tiyatro üstadı.
  • tek kelimeyle "zarif" kadın. yeşilçam ödülleri'nde ıssız adam'daki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü almıştır, çok da iyi olmuştur.
  • --- spoiler ---

behzat ç.'nin 66. bölümünde oynayacak olan oyuncu. şimdiye kadar olan tahminler ve benim de sonuna kadar desteklediğim, anne ç. olacağı yönünde bakalım pazar günü belli olacak her şey.

--- spoiler ---
  • oyuncudur.. başına kendisine layık olabilecek bir sıfat bulamadım..

hem sinemada hem televizyonda görüldüğü an durup izlemenize sebep olur, geçenlerde denk geldim yeni bir diziye başlamış ayşenil şamlıoğlu ile birlikteydi reklam verince kaybettim bir daha bulamadım..
    salak bir diziye benziyordu ama iki oyuncuya da bakıyorsunuz sanki dünyanın en önemli işinin içindeler, helal olsun..
    fox'taymış dizisi denk geldikçe bakacağız yine..

ayrıca kendisi gönlümde hep behzat ç.'nin annesi* olarak en özel yerde olacaktır, var olsun..
  • oyunculuğu kadar karakteriyle de hayranlık uyandıran saygı ve sevgi duyduğumuz bir sanatçı.
  • "devlet gibi kadın" tanımını tamamı ile hakediyor.
  • adem'in trenleri'nden sonra ıssız adam ile tekrar beyaz perde de gördüğümüz, doğal olarak çok güzel bir performans sergilemiş, filme epey bir değer katmış olan 45 yıllık tiyatrocu.
hesabın var mı? giriş yap