• personeli sayesinde sevdiğim kafe. köfte ve kapiçinosu antalyada ilk beşe girer bu kafenin.
  • dünyanın en çirkin yavru kedisine sahip antayla'nın nadide cafesi..
  • an itibariyle soğuk biramı yudumladığım şirin, salaş, rahat kaleiçi kafesi.

müzikler guzel ve rahatsız etmiyor. fiyatlar gayet makul. servisi yavaş ama sanki burada hayat yavaş ve dingin. *
  • ılk entry ile aradan baya bi zaman gecmis.gectigimiz yaz bi arkadasim getirmisti beni buraya.kaleicinde vakit gecireyim kuzen gelene kadar derken aklima geldi.baya zor buldum,altun pansiyonun tam karsisinda.kahvemi ictim bi tane de cay icer kacarim birazdan.
    valla ortam rahat ,fiyatlar makul.kemiklesmis bi tayfasi var galiba insanlar birbirini taniyor,sanirim tek yabanci benim.
  • uzun bir aradan sonra çay fiyatına zam yaparak fiyatı 1.5 liraya yükseltmiştir.

bu arada tabelasında antalyaspor armasındaki minare çizimini armadaki renk ile kullanıyor.

son olarak youtubedan çaldıkları müzikleri bazen çok sıkabiliyor.

(bkz: koyu siyah)
  • yeri değişmiş, eski yerinden biraz daha ileriye taşınmış.

lise yıllarımın geçtiği bir kafenin yer değiştirmesi üzse de hala varlığını ve tarzını sürdürüyor olması mutlu edici.
  • genelde servisi müdavim müşterilerin yaptığı,marjinal olarak adlandırılabilecek tiplerin geldiği tatlı su solcusu mekanı.
  • lise okuduğum dönem (bkz: antalya lisesi) okuldaki büyük çoğunluk gibi bizde ilk avare günlerimizi bu kafede yaşadık, gerçekten soft ve güzel bir ortamı vardı, herkesin sakin sakin kendi halinde takıldığı ne çok vasat ne de çok elegant olan, samimi ve güzel bir yerdi. yeni yerlerine taşındıktan sonra hiç gitmedim .umarım hâlâ aynı havayı ve ortamı koruyorlardır.
  • üniversite döneminde sıklıkla gittiğimiz cafe, genellikle protest, etnik ve halk müziği eşliğinde çay, kahve, bira yudumlayacağınız nezih bir ortam. nezihten kasıt kendini bilen insanların bir araya geldiği tartışıp-sohbet ettiği anlamında.. adını yivli minareden almış olabilir. son halini bilmiyorum, hala ayaktadır umuyorum.
  • antalya da kale içinde; yivli minare nin hemen dibinde bulunan, genelde özgün müzik ve halk müziği esintilerini duyabileceğiniz bir kafedir. müşterileri genelde kemikleşmiş bir yapıdadır. 2-3 yıldan beri bu kafeye ekseriyetle uğramaktadırlar. hatta şehir efsanelerine göre, burada çalışan birçok personel şu an kafenin müdavim müşterileri arasındadır.
    nezih ortamı, güleryüzlü personeli ve sayılamayacak kadar çok kedisi ile, çok rahat ve keyifli dakikalar geçirmenizi sağlar yivli kafe. antalya da yaşayan veya antalya ya yakın olan herkesin en az bir kere uğramasını şiddetle tavsiye ederim.

ekleme : son aldığım duyumlara göre; bu entarim kafe personeli ve yönetimine bir bayram havası yaşatmış, kafelerini sözlükte görmek onları çakkıdı çakkıdı oynama durumuna getirmiş. ne diyelim, hayırlısı olsun =)
hesabın var mı? giriş yap