• serdar ortaçın nefes albümünden bi şarkı

yaptıklarım hiç bir şey değil ki,
    bundan sonra hep yüreğin olacağım
    fark etmeden girdin hayatıma,
    hissettiğin kadar aşkın olacağım
    sen kaderimsin biliyorum,
    bunu anlatmanı çok istiyorum.
    bebeğim ayrılığın şakası yok,
    bil ki burada çaresiz bir kalpten farkım yok

yokluğunda her şey tatsız,
    affedip de dön vefasız.
    insanoğlu can yakıyor hasret çekince.
    beklemekten kalp usandı,
    yüreğim ellerde kaldı,
    baktığım her yer, hep aynı
    sen terk edince.
  • evlerinin önü boyalı direk öykü berk** in türk müzik tarihine hediyesi flamenko etkisinin serdar ortaç versiyonu. ale. ale.
  • ......

1, 2, 3, 4, 5, 6……saymayı bırakalı çok oluyor. günlük tutuyordum bir ara geçenlerde ondan da vazgeçtim. sadece düşüneyim dedim, başka ne yapıyorum ki zaten dedim ama ondan vazgeçemedim. istemeden düşünüyorum seni ben, elimde olmadan geliyor yüzün gözümün önüne. oysa resimlerini yırtalı bayağı oluyor, çıksın diye aklımdan başka yüzlere baktım defalarca ama şimdi fark ediyorum ki baktığım yüzler hep sana benziyor. ince, uzun, biçimli, simetrik, esmer….sen işte.

sokaklara çıkıyorum bol bol, yürüyorum, dolaşıyorum. seni hatırlatacak şeyler görmeyeyim diye hiç gitmediğim yerlerine gidiyorum bu şehrin ama dönüp dolaşıp öyle bir yere geliyorum ki, seni görmüş olsam seni bu kadar net hatırlamam. öylesine seni hatırlıyorum buralarda. gitmeyi düşünmedin mi diyeceksin, düşündüm ama nereye? yanımda seni de götürdükten sonra neresi yabancı bana, nerenin sokakları bilinmez, nerenin havası üşütmez ki? şaka gibi olacak ama sorun bu şehirde değil bende, o sorun sensin.

yalnız kalmadım hiç. sağolsunlar eş dost akraba sürekli çaldı kapımı. açmadım. açtığım zaman gördüğüm yüz, el, bacak, göğüs senin olmayacaksa açılmasın o kapı neye fayda dedim, açmadım. evimde oturduğum zamanlar balkonda geçirdim vaktimi, senin evin en sevmediğin yerinde. belki senin sevmediğin yerlerde olursam ben de sevmem seni dedim ama balkonu sevemedim.

ne kadar karamsarım değil mi? şimdi burada olsan kızardın, bu yaşa geldin hala liseli çocuk gibisin derdin sonra sevişirdik bir ihtimal, olmadı öperdim seni… her şeyi sona bağlar oldum. senin olmadığın anları yaşamak istemiyorum, hemen sen gir istiyorum hatıralarıma bile, düşlerime, hayallerime hemen sen gir istiyorum. beni çekip çevir, güldür, mutlu et istiyorum.

yokluğunda çok değiştim ben, kötü yönde. hiç iyiye gidemedim. şimdi yanımda olsan……. sevişirdik bir ihtimal, gerisi boş.

......
  • i.
    yokluğunda sevgilim,
    youtube'da klip hazırladım sana,
    çiçek resimleri üzerine özlü söz yazarak.
    alttan verdim kemanı, verdim yedi karanfil'i.
    lens kaplarımı iyice bir yıkadım,
    ellerimi uzun süre suya tutarak
    izmir çetesi'ni izledim
    amerikan başkanı kenedy'i düşündüm sebepsiz

yokluğunda bebeğim,
    burnumdan çıkardım sigaranın dumanını
    teki tıkalıydı
    püskürttüm adeta diğerinden
    yokluğunda...

yokluğunda klavyemin kopan harfi,
    hakan altun'a gittim (abi, sahnesi çok iyi)
    döküldü liralarım toplayamadım
    bibere dilimi değdirip çektim yokluğunda
    bıyıklarım ıslandı su içerken

yokluğunda
    dayımın oğlu serkan'ın kimliğindeki
    eski resmini gösterip yeni sevgilime
    güldük.
    durakta beklerken, otobüsteki bir adamla
    pis pis bakıştık
    incek diye çok pis tırstım.
    allahtan inmedi... yokluğunda.

yokluğunda bidanem
    billur kalkavan'ı gördük kıbrıs şehitlerinde
    arkadaşım enginle birlikte
    sebepsizce takip ettik bi müddet.
    sıkılıp sonra midye yedik
    ağzımızı çemçürerek.
    engin arkadaşıma kaktırdım hesabı
    bozuldu ama ses çıkaramadı dübür...
    yokluğunda...
  • "gitme, kaybedince daha çok seveceksin."

daha güzel olabilir miydi acaba? daha içe dokunabilir miydi?
  • "... cok kitap okudum."

oyle de bir insanim.
  • "bugüne kadar size verdiğimiz şarkılar yetmedi, alın biraz daha kıvranın." alt metinli şarkıdır.
  • ali atay'ın sesi insanın yüreğini parçalıyor resmen. ali atay büyük sanatçı. hem sesiyle hem oyunculuğuyla.
  • leyla the band gurubunun ilk şarkısı.

bu kadar iç parçalayan bir bölümün sonunda hem hediye gibi olmuştur hem de daha bir hüzünlendirmiştir.

(bkz: kaybedince daha çok seveceksin)
  • "sen o şarkıyla ağzıma sıç sonra git yat.yok öyle şey mecnun! gel buraya içicez.sabaha kadar ben anlatıcam dinlicen" diye yorum yaptiran parcadir.
hesabın var mı? giriş yap