• sözlük bir neferini daha kaybetmiştir. bizler ise bir dostumuzu. rahat uyu dostum.
  • maalesef ki kendisi yoğun bakımda geçen 1 haftanın sonunda vefat etmiştir. şahsen tanışamasam da sevdiğim, okuduğum bir insandı.
    allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

http://www.gumrukmuhafaza.org.tr/…y.asp?haberid=647
  • ilk duyduğumda boğazımın altında oluşan, hiç gitmeyen yumru gibi bişeydi. 19 gün sonra yumru yavaş yavaş dağıldı sanki hiç dolmıycak boşluğa dönüştü. şok, üzüntü, isyan, kabullenme sırasıyla geçip daha önce hiç yaşamadığım kadar büyük bi özleyişe döndü. mutlusundur nerdeysen. görüşüçez yine.

...çok zaman geçti. biri gümrük bakanlığı dedi, ankara dedi. geri gelsin.
  • artık aramızda değil.

kaybettik.

ne demeli?
  • 600. entriyi kendi başlığına girmeyi unutmamak için çöpteki iki entriyi canlandıran.
  • şahane entrylerinden birine rastgeldikten sonra üşenmeyip tek tek hepsini okuduğum ve tam anlamıyla hastası olduğum suser. aklımdan geçenleri ekrana yansıtma özürlü olduğumu hissettirdi okuduklarım.
  • tuttugu yolu ve bu yolda buldugu isaretleri hakkiyla isimlendiren iyi bir yol arkadasi. dingin muhabbeti ve iyi niyetli sorulariyla sanal ortamdan gercek sicaklik aktarabilen guzel insan.
  • hakkında yahudi asıllı olduguna dair söylentiler çıkacak kadar basarılı olmak isteyen bir arkadaş.severiz,takdir ederiz kendisini.
  • efendi, sessiz ve kibar bir insan.

bugün, aynı yolda beraber yürüdük kendisiyle. ama; ne işaret etti, ne de konuştu... beraber çay içip sohbet ettik. o sustu ben konuştum. çenem düştükçe düştü ama; bir türlü konuşturamadım onu :p. bi dahaki sefere ben susacağım o konuşacak inşaallah.

böylesi güzel ve efendi bir kardeşimle tanışmama vesile olduğun için teşekkürler ekşi sözlük...
  • (bkz: #6349111)

az önce ekşi ana sayfada denk geldiğim ve sözlük tarihinin en komik entrilerinden olduğunu düşündüğüm bu entrisiyle beni önce kahkahalara boğup, sonra nikaltına gittiğimde seneler önce vefat ettiğini öğrenip derin üzüntülere sevk eden yazar.

daha önce görmemiştim kim olduğunu bilmiyorum. başlık altında birisi bir haber linki bırakmış o link de çoktan uçmuş.

anladığım kadarıyla gümrük bakanlığında çalışan bir memurdu. genç bir memur. bir kazada vefat etmiş. ama neyle ilgili, nasıl bir kaza olduğu meçhul.

sözlüğümüzün iki yüzlü yazarları merhum hakkında bilgi vermek yerine "hey dostum oralardan beni duyuyorsan kadehimi sana kaldırıyorum" gibi ileri derecede geri zekalılık belirtisi olan hollywood sahnesi özentisi haraketler yapmayı tercih eder. (bunu yapınca ne oluyorsa onu da bir türlü anlayamadım. like falan mı bekliyor, hatun düşer falan mı sanıyor!! nasıl bir kafa bilmiyorum)

neyse, çok iyi bir insan olduğundan eminim. allah rahmet eylesin. nur içinde yatsın.
hesabın var mı? giriş yap