• saniyesinde üyesi olup da başlığı kategorilere göre açmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu gördüğüm sitedir. yeni başlık açmak istediğinde site sana soruyor bu nedir, film mi, kitap mı vb. diye; bunun en güzel yanı ne derseniz, örneğin ekşide suskunlar başlığı altına bakın, ihsan oktay anar'ın kitabı ile tv dizisi birbirine girmiş durumda; onlarca sayfa içerisinde nasıl olup da aradığınızı bulacaksınız? işte kategorizasyon bunu engelliyor; ekşi'de yapılan başlık etiketlemesi malesef bu soruna çare bulmuyor.
  • adını doğrudan "you're ads" diye okuduğum site. o kadar uzaksam okumaya demek ki.
  • açtım, baktım, inceledim.

ilk izlenimim şu;
    seneye bu vakitler halâ faal olursa, trollerden kendisini korumayı başarabilirse ve (en önemlisi) yazarlarıyla/içerik sağlayıcılarıyla iletişimi koparmadan, öneri ve fikirlerini dikkate alıp, maddiyatı(!) arka planda bırakabilirlerse,

ekşi sözlük tarih olur.

kimindir, kim kurmuştur, amaç nedir hiç bilgim olmadan yazdım bunları.

zaman, söz sende.

zamanın göreceli olması editi:

henüz tek bir entry bile giremedim burada... şaşkınlıkla, öylece kalakaldım, izliyorum olanları...

bu başlığa da kimse entry girmiyor, ilginç değil (mi eki gelmeyecek, bekleme).

belli ki yazarlarının dürüm parası kazandırmaya vakti yok.

başlıkta en çok favorilenenleri koymuşlar, yeni gördüm. beklenen hareketler bunlar, devam gençler ;)
  • eksisozlukte gecmiste sevdigimiz herseyi barindiran site.. gonul isterdi ki buralarda bir omur boyu kalalim, devamli okuyalim ama kanzuk su son hareketiyle bize baska bir secenek birakmadi..

bol survivorli, futbollu, kufurlu muhabbetler dilerim..
  • en güzel özelliklerinden biri de filmlere "izledim", kitaplara "okudum" imini koyarak yavaştan kendi kişisel veritabanınızı da oluşturmanıza olanak sağlaması. bir güzel özellik de kitap ve film içeriklerine puan verilmesi ve ilgili eserin "youreads puanı"nın oluşturuluyor olması. nasıl yaparlar bilmem ama şayet nitelikli ve tutarlı kullanıcının oyunu daha belirleyici kılan bir rating sistemi geliştirebilir ya da troll'lük yapan bebeleri ortalığı pisletmeden direkt pistin dışına alarak sitenin oksijen israflarının prim yaptığı bir mecra (misal ekşisözlük) olmasının önünü baştan alırlarsa ileride ilgili eserlerin "youreads puanı" okuyucu/izleyici için bir referans oluşturabilir.
  • eğer ki bir gün sözlüğün sonu gelecekse muhtemelen bu site sayesinde olacaktır.
  • ekşisözlüğün entry çöplüğüne döndüğü şu dönemde denenmesi gereken bir site. tasarım güzel, kullanımı basit ve kolay, içerik de geliştirildikçe daha güzel olacak.
  • 10 dakikada 5 başlık gezebildim. o derece yavaş.

bu yoğunluğu beklemiyorlardı belki ama yeni geleni kaçıracak bir yavaşlık söz konusu.
  • sözlük ve imdb tarzı sitelerin kompozisyonu niteliğinde yeni bir oluşum. internet dünyasına hızlı bir giriş yapmasına rağmen, zamanla giderilecek eksiklikleri bulunuyor.

edit: bayağı düzeldi.
  • kanzuk'un ddos'ladigindan suphelendigim site.
hesabın var mı? giriş yap