şükela:  tümü | bugün
 • ronesans insaat'in, geriden gelen 3 milyon m2 hastane projesi için mock up niyetine inşaa ettiği 140.000 m2 hastanedir.
  (bkz: coming soon)
 • gün itibariyle hasta alımına başlamış, kamu özel işbirliği hastanelerinin ilk açılanı.
  hayırlara vesile ola..

  (bkz: kamu özel işbirliği)
  (bkz: sağlıkta dönüşüm projesi)
 • yozgat'taki hasta yoğunluğu ile beraber doktor egosunu da toparlayacak bir fikir lazım. vaktin behrinde bir doktorun kapısından içeri girdim, ygs hazırlanıyorum o zamanlar, sırtımda 10 kilo belki kiremit yığını kitaplar, öksürük problemim mevcut, kapıdan adımımı atmamla "çık dışarı! rapor falan vermiyorum !" tepkisiyle irkilmiştim. "sikeyim öksürüğünü, sigarayı azaltır kendime derman olurum " demek suretiyle kapısından dönmüşlüğüm vardır.
  (bkz: sözlük formatı nedir nasıl atılır?)

  not: sondaki iğrenç espriden dolayı özür dilerim .
 • yozgat şehir hastanesi'nde, 61 yoğun bakım yatağı, 13 özel tutuklu yatağı, 18 ameliyathane, 113 poliklinik muayene odası, 43 poliklinik destek odası ve 2 süit oda bulunmaktadır.

  not: ben kaynakları kontrol ettim bulamadım ama @ve insanoglu sarabi yaratti'nin uyarısına göre 18 değil 19 ameliyathane bulunmaktaymış.
 • şuana kadar yozgat'a yapılan en büyük yatırım olarak tarihe geçen hastane.açılış sonrası devlet hastanesinde ki tüm hastalar buraya nakledildi.
  istihdam sağladığı da bi gerçek tabi burada işe girebilmek için herkes torpil arıyor bulan giriyo bulamayan bakmakla yetiniyo.
 • 'yeni türkiye' nin 'makyajı var ama içi boş' yapılarına en güzel örneklerin başını çeker. hastane en çok okunan ulusal gazetelerin bile anasayfasına haber olarak girişini yaptı açılış günü. yalnız gelin size gerçekleri açıklayayım; bu hastaneye 'hastane' demek bile gerizekalılık göstergesi olur. kendisine gelen hastaları eğitim araştırma hastanesine göndermekten başka hiç bir şey yaptığını duyamadık şimdiye kadar. ambulansla gelen hastaları bile kabullenmeye çekiniyorlar. 'lütfen çok acil değilse eğitim araştırmaya...' tıbbi cihaz olarak yerin dibinin dibindeler. doktor desen 1 avuç doktor çalışıyor bünyesinde. yürüyen merdivenleriniz şahane ama orada hasta göremedik 1 tane bile. sekreterler oyun oynuyordu yürüyen merdivenlerde. ambulansla gelen kalp krizi hastasına anjiyo yapamayız alet edevatımız yok deyip eğitim araştırma hastanesine gönderdiğine bizzat şahidim. yazık çok yazık. herşey göz boyamadan ibaret.

  tanım: 'hastane' sözlük kavramına çook uzak bir oluşum.