• diyelim ki veriler dogru arkadas ..

bu ypg daha az zahiyat verdiriyorsa niye geri cekiliyor ?
  • (bkz: hewal please)
    sadece her gün afrin merkezden kalkan tabutları saysalar kendi kayıp rakamları yalanlanıyor ama işte at yalanı, where is us airforce. tsk da etkisiz hale getirildi diyor zaten 2000+ kişi öldürdük demiyor, türk medyasının mallığı o; ama bunu sen de biliyorsun zaten hewal, piçlik olsun diye götünle anlamış gibi yapıyorsun.
  • okuma yazma bile bilmeyen dağ fareleri saymayı nerden bilsin, durum vahim felan değildir öyle yada böyle afrine bayrak dikilecek
  • neye inanırsanız inanın da şunu belirtmek lazım, buradaki "kayıp" ya da "etkisiz hale getirilen" demek görevini yerine getiremeyecek kişi anlamına gelir (ingilizce'de casualty). yani bu sayılar sadece ölenleri değil, yaralanıp tedavi görenleri, cepheden kaçanları, kayıpları, esirleri vs. de içerir.

şimdi goygoya devam, hadi gençler.

edit: ergenin teki özelden gelip öfkesini kusmuş. "biz" her kavramı lastik gibi kendimize göre sündürdükçe "bizler" bile kendimize inanmaya başlamışız. biz kimsek artık? halihazırda süregelen bir operasyon hakkında yorum yaparken ağızdan salya saçarak küfür etmeyince hemen sınıflandırılmışız.

kendisine çok sevdiği anadolu ajansı'ndan bir link attım, "bilmemnekadarı ölü olmak üzere şu kadar terörist etkisiz hale getirildi" diyen, ona cevap gelmedi. halbuki kendisi tsk'nın jargonuna çok hakimdi ve bana haddimi bildirecekti.
  • terör örgütlerinin dezenformasyonuna ortak olmayın.osman pamukoğlu gibi paşaları dinleyin biraz.savaşta ister sevin ister sevmeyin referans alacağımız tek yer türk ordusudur.
  • bi de umarım ülkem için herşey yolunda gidiyordur diyor. bak hele bak. yavrucum bu kafayla sizin ülkeniz olmayacak zaten. ne zamandan beri terör örgütleri devlet kuruyor. siz türkleri pek hafife aldınız. kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz. siz de bu sözü unutmayın. tanım: terör propagandası olan bir istatistik.
  • fırat kalkanı harekatına kadar tsk'nın açıkladığı verilerin abartılı olacağını, halkın psikolojisini yüksek tutmak için birtakım gerçek dışı bilgiler verileceğini düşünüyordum ancak o harekat sonrası tsk verilerine güveniyorum ben. öldürülen ypg'liler konusunda yine 3 eksik 5 fazla olabilir ama tsk bünyesindeki kayıpların saklanacağını sanmıyorum.

ypg'nin verileri de efsaneymiş yalnız. ulan savaştığın kişiler senin 10 katın kayıp verdiyse nasıl oluyor da habire yeni bir yerleşim yeri kaybediyorsun. insan azıcık inandırıcı yazar.
  • benim verilerime göre hesabımda
    2.000.000 tl var
    akbankın verilerine göre hesabımda
    0.00 tl var

tanım:ciddiye alınmaması gereken verilerdir.
  • madafaka kantonunda denizaltı düşürdüklerini yazmayı unutmuşlar.
    (bkz: tabi lan manyak mısın)
hesabın var mı? giriş yap