• akademik personel (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman vs.) ilanlarının tek elden yayınlandığı sitedir. ilanlardaki açıklamalar ve arama motorunun yetersizliği yetmezmiş gibi, bir de an itibariyle siteye erişim mümkün değildir.
  • fark ettim de artık akademik kadro ilanları azaldı. adamlar eskiden ilanı yayınlayıp sonra da önceden belirlenmiş kişileri alıyorlardı. artık sanırım ilan vermeye bile gerek duymadan kadroları yandaşlara dağıtıyorlar.
  • bir "ve" ya da "veya"nın başvuran sayısı dahil pek çok şeyi önemli ölçüde etkilediği ilanlarla dolu, öyp uygulaması sonlandırıldığı için artık cari kadro ilanlarını daha sık göreceğimiz ilan tahtası.
  • ya sistemsel bir sorun ya da ciddi bir değişiklik olan ilan yayınlama sitesi. rutin ilan kontrolümü yaparken "araştırma görevlisi" ve "öğretim görevlisi" dışında kadro çıkmadı listede. aradaki okutman, çevirici vs. kadroları uçmuş gibi duruyor şimdilik. ben kendi dünyamda yaşarken yine kadro-unvan değişikliği mi oldu güzel ülkemde ne oldu anlamadım.
  • halihazırda bir tane bile ilanın olmadığı portaldır.
  • öğretim görevlisi ilanlarının nasıl, ne zaman ve/veya nereden yapılacağı konusunda nereden bilgi alınacağı muallaktır. bilgisi olan veya bir şeyler öğrenen mesaj atarsa çok sevinirim.
  • bir tane hatalı ilan haricinde uzun zamandır ilan barındırmayan ilan sayfasına sahip olup "gene ne saçmalık dönüyor ulan?" dedirten hede.

devlet personel başkanlığı sitesinde profesörler, doçentler, dr. öğretim görevlileri ellerinde ilanlar, kadrolar, birbirlerine ikram ediyorlar, birbiriyle şakalaşıyorlar... bu adam aklından geçiriyor "benim de bir araştırma görevlisi ilanım olsa" diyor, "başkanım bana niye ilan açmıyorsunuz?" diyor, "bize niye yok?" diyor!

bıktırdınız artık ulan! sizin yapacağınız işin amk! askerdeyken havada uçuşan ilanlar kurudu. askerden dönmemi beklemiş. zaten aksi olamazdı.
    (bkz: şansımı sikeyim)

bu da bonus
  • artık ilan.gov.tr den takip edilebilmektedir.
hesabın var mı? giriş yap