• sorumsuz elemanları sayesinde, ertesi gün elimde olması gereken paketi üç gün sonra teslim etmiş ve bu süreç dahilinde beni dört (rakamla 4) kez şubelerine gitmeye mecbur bırakmış olan fason bir kargo şirketi. yoğunluktan dolayı teslimat yapamamışlar. yalanın daniskası. son iki - üç gönderide, hep aynı sorunu yaşatıyorlar bana. kalite ve başarı konusunda, ups'in yanına bile yaklaşamazlar.
  • hizmetlerinden memnun ama web sitesinden şikayetçi olduğum şirkettir. genelde bu şirket ile gönderilen kargolarım zamanında elime geçmiştir. ancak kargo takip sistemleri rezalet durumda, web üzerinden takip kısmını kapatsalar daha uygun olur çünkü bu şekilde rezil oluyorlar. sorunların hangi birini yazmak lazım bilmiyorum, gönderi zamanı diye bir alan var henüz gelmemiş bir tarihi gösteriyor. kargo durumu en önemli kriter ama sürekli olarak taşıma durumunda. burda yazılanlara inansam gece 01 de araca yüklenen kargo saat 15 de merkeze varmış. (yükleme ümraniye, merkez samandıra, 15dklık mesafe)

ups kargo takibi konusunda çok başarılı, biraz örnek alınmasında fayda var. kurumsal kargolamada şirketler ucuz fiyat arıyorlar ama benim gibi ayda 2-3 kere kargo kullanan insanlar hizmet de arıyorlar. mesela ben kargomun ne zaman elime geçeceğini bilmek için 2- tl fazla verebilirim, ona göre planımı yaparım.
  • müşteri memnuniyeti anketine katılan herkese, 3 aylığına 3 gönderisinde %30 indirim imkanı sağlıyorlarmış. buradan katılabilirsiniz;

http://myem.ws/integration/yurticikargo/
  • asla güvenilmemesi gereken kargo firması. ne zaman işim düşse mutlaka bi pürüz çıkarıyorlar. en sonuncusunda genel merkezi bile ayağa kaldırdık ama ısrarla böyle bi kargo yok diyerek içimdeki çirkefi ortaya çıkardılar. şube kapanmadan 15 dakika önce taksiye atlayıp gittim benim kargo kabak gibi ortada üstünde de kocaman ismim yazıyordu!
  • diğer kargolara göre gayet iyi çalışmaktalar ve çalışan seçiminde de itinalı davranmaktalar. bulunduğum yerde kargoların geliş süresi ve teslimatı konusunda pek sorun çıkarmıyorlar...
  • ümraniyeden 18 ocakta verilen bir kargo nasıl avrupa yakasına 3. gün sonunda dahi teslim edilmemiş olur anlamak zor. daha da kötüsü kesinlikle eve gelen giden olmadığı halde "alıcıya ulaşılamadı-ihbar bırakıldı" diye üfürükten notlar bırakıyorlar ki çok tehlikeli çalışanlara sahip olduğuna alamet. özellikle metris şube bu konuda çok başarılı, dağıtıma çıkmadan "alıcı bulunamadı" deyip üstü örtülü "ta nerden kargonu buraya biz getirdik, burdan da sana zahmet sen gel al yezit" demeye getiriyorlar. uzak durmakta fayda var. alternatifi ups kesinlikle.
  • dünyanın en fantastik tracking sistemine sahip kargo şirketi. 26 ocak sabahı gönderinizin nerede olduğunu görmek için "kargom nerede" hizmetini kullandığınızda, gönderinin 26 ocak akşamı on buçukta araçtan indirildiğini söylüyorlar.

çağın ve rakiplerinin çok ötesinde bir hizmet anlayışları var, tebrik ediyorum.*
  • ankara 100.yıl - çukurambar şubesi için kelimelerimin kifayetsiz kaldığı bir oluşum. 1 günde gelmesi gereken kargolarım en az 2 gün şubede konaklayıp şehre varışının 3.gününde bana ulaşıyor. ne yapıyorlarsa artık o paketlerle...bu işin gecelik reposu filan mı oluyor anlamadım ki.
  • yüzüncüyıl şubesi hakkındaki şikayetlerin bana has olmadığını görünce şaşırmadım açıkçası. cuma günü ellerinde olan kargoyu cuma pazartesi ve salı günleri zaman yetmedi diyerek ondakika ötedeki bi adrese bırakamamışlardır. benzer şikayetleri gördükten sonra gönderilerimizin 3 gün şubede kalmasının normal olduğunu şimdiden kabul etmemiz gerekecek anlaşılan. adamlar alışkanlık edinmişler bunu.
  • güvenirdim. sürekli bu şirketi tercih ederdim. kargo takip sistemlerini düzgün bir şekilde erteleme olmadan, hemen hemen eş zamanlı olarak güncellerlerdi. fakat geçtiğimiz günlerde hepsiburada.com'dan bilgisayar parçaları sipariş etik. kargo şirketini de yurtiçi kargo olarak seçtik. bu parçalardan bilgisayar kasasının ön yüzünde mikadan bir çerçeve varmış, fotoğrafında metale benziyodu. fakat eve gelene kadar nasıl bir muameleye maruz kaldıysa, bildiğin bir yerlere vurmuşlar lan. kutudan bu çerçeve kırık şekilde çıktı. psu ya da kablolara bir şey olmamış. keza kargoda daha hassas işlemci gibi donanımlar da vardı. onlarda da problem yoktu. akıllara kasayı neden iade etmediğim gelebilir...

(bkz: kim uğraşacak şimdi)
hesabın var mı? giriş yap