• cumhuriyet donemi ilk meshur kadin turkuculerimizden. muzeyyen senar'in cagdasi.. sahneye halk kiyafetleri ile cikardi.. muhtemelen bu akimin da oncusuydu.. hala yasiyor mu emin degilim, ama 90'larin basinda trt'de gozukuyordu hala onca yasina ragmen..
  • türkü ana'dır lakabı.
  • "tiridine bandım" en bilinen, kendisiyle özdeşleşmiş türküsüdür
  • halk müziğini halk tarafından söylendiği şekliyle (aksan ve şiveleri olduğu gibi muhjafaza ederek) icra ederek bir çığır açan, mendiliyle bir dönem efsane olan sanatçımız. arapkir'li olup agos gazetesi tarafından yaşayan ermeni sanatçılar kategorisinde yer almıştır. saygı ve sevgiyle anılası türkü anadır.
  • bana hep aliye rona'yi hatirlatan türkücü. 'sen bu yaylalari yaylayamazsin' adli türküyü cok güzel seslendirir.
  • zehra bilir'den once turkuler ancak tsm sarkicilarinin ortami hareketlendirmek icin arada soyledigi sarkilardi. zehra bilir sadece turku soyleyerek, ve sahne kostumu yerine otantik giysiler giyerek 60 kusur sene once bir devir baslatti. simdilerde 90 yasina yaklasiyor olmali, galiba yakin yillara kadar konservatuarda hocalik da yapiyormus.
  • onu dinledikten sonra, başka bir kadın türkücünün sizi tatmin etmeyeceği sanatçı.
  • anan var midur adlı türkü yorumu ile coşkunluğun taşkınlığın kitabını yazıyor. ikondur nokta
  • yıllar önce bir trt programında, tiridine bandım isimli kendi icadı olan bir yemeğin tarifini vermiş türk halk müziği sanatçısıdır. yemekten aklımda kalan çok çok çok bol maydanoz kullanarak yaptığı etli bir yemek oluşu.
  • gecirdigi ev kazasindan sonra hastaneye kaldirilan ve $u an hastahane parasini odemeyen 94 yasindaki sanatcimiz.. cok guzel sahip cikmisiz..tebrik ederim bizi..
hesabın var mı? giriş yap