şükela:  tümü | bugün
 • zentangle tekrarlayan desenler kullanılarak oluşturulmuş soyut bir çizimdir. genellikle belirli bir şekil içinde yapılandırılmıştır. yani zentangle çizmeye bir çerçeve çizerek başlarsınız. sonra da çerçevenin içini doldurursunuz. zentangle çizmek, eğlenceli ve dinlendirici bir aktivitedir. odaklanmayı, yaratıcılığı ve artistik becerileri geliştirmek için çok basit ve her yerde uygulanabilir bir metotdur.

  nette ufak bir araştırma ile ya da hazır kitlerini satın alarak öğrenebilir, kasamam rahatsız insanım derseniz temel mantığa bir göz atıp kafanıza göre takılabilirsiniz.

  haadi hayırlı tıraşlar.
 • yeni dadandığım keyifli bir uğraş. öyle ki kafamın içi bom boş kalıyor. ha bir de kişi başından kalkamıyor uyuşturucu gibi
 • ince detaylara girdiğinizde saatlerinizi alan uğraş. moleskine defterlere rapido kalemlerle çizildiğinde hem görseli hem çizmesi ayrı güzel olur.
 • mandaladan biraz daha kolay olan çizim etkinliği.
 • insanın kendi kendini tedavi etmesi bir nevi.çizerken istediğin yere gider gelirsin.astral seyahat gibi nerdeyse.bunalımda olanlara,öfke kontrolü sorunu olanlara tavsiyedir.
 • cok dinlendirici bir ugras, cok keyifli. bir yerden sonra daha cok bagimlilik haline gelebiliyor, butun zamanimi cizerek gecirebilirmisim gibi hissediyorum. gerci o kadar da ugrassam, su kadinin seviyesine gelebilecegimi sanmiyorum: link
 • ulan ben bunu ilk okuldan beri sıkıcı derslerde kitapların defterlerin köşesine yapıyordum. özellikle lisede çok yaptım. benden başka yapan bir insan evladı olduğunu görünce ayrı; bir adının olduğunu görünce ayrı şok oldum. şaşkınım sözlük. keyifli uğraştı cidden. youtube'da video falan çekseydim keşke.. iyi de izlenmiş ya lan.
 • zentangle yöntemi, yapılandırılmış desenler çizerek güzel görüntüler oluşturmanın öğrenmesi kolay, rahatlatıcı ve eğlenceli bir yoludur. amaç, güzel görüntüler yaratan yapılandırılmış kalıplarla sakinliği ve meditasyonu teşvik etmektir. tekniği öğrenmek kolaydır ve aynı zamanda rahatlatıcı ve zevklidir. görsel

  zentangle yöntemi hakkında bilmeniz gerekenler:

  yaratıcılara göre, bir kalem veya boya fırçasıyla iyi olduğunu düşünmeseniz bile, yöntemi anlamak ve eğlenmek basittir. zentangle eseri yaratmak, bir sihirin numarasını öğrenmek gibidir.

  her çizgi sanki düşünceler, kelimeler veya olaylardan oluşmuş gibi bilinçli ve düşünceli bir şekilde çizilir. yani, her çizimde hayatınızdaki tüm önemli şeylerin izini bırakırsınız.

  ona nasıl baktığınız önemli değil; tamamen zihninizi elinize ve kağıda bağlamakla ilgilidir. bu, şimdiki zamana odaklanmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olan yeni düşüncelerin ve perspektiflerin gelişmesini sağlar. bu yüzden silgilere izin verilmez, çünkü o zaman kendinizi silmiş olursunuz.

  neyin sonuç vereceğini bilmemek kasıtlıdır ki bu hem özgürlüktür hem de zordur. diğer hobilerde olduğu gibi önceden belirlenmiş bir çözümün olmaması, ilk önce can sıkıcı olabilir, çünkü mükemmel çözümler bulmak için yetiştirilmedik mi?

  ihtiyacınız olan şeylerin bir listesi:

  zentangle döşemesi veya çerçevesi her iki tarafta 8,89 cm'dir. desenleri olmayan her türlü dokulu kağıt kullanabilirsiniz. tercihen yukarıda belirtilen boyutlarda beyaz olmalıdır.

  bir çizgi çizerek başlamalı ve oluşturduğunuz deseni tekrarlayarak devam etmelisiniz.

  tek bir seansın 15 dakikada tamamlanabilmesi için veya istediğiniz kadar uzun da çalışabilecek kadar esnek şekilde tasarlanmıştır. dolayısıyla, üzerinde fazla zaman harcamayanlar için başarı ve memnuniyet duygusu hızlı bir şekilde gelebilir.

  zentangle desenleri oluşturmanın arkasındaki ritüel; kişisel, samimi ve eşsiz bir ortam yaratmak içindir. duygularınızı zentangle karoların dokusu ile birleştirmek, kendinizi mükemmel bir şekilde rahatlamanızı ve kendinizle iletişimde olmanızı sağlayabilir.

  zentangle yönteminin özellikleri:

  sanatın ve yaratıcılığın kendimizle bağlantı kurmamıza yardımcı olması şaşırtıcı değil, çünkü bizi her zamanki iş ve aktivite rutinimizden kurtarıyor.

  zentangle, genellikle farkındalığımızı artıran yeni algılara kapı açan iç ve sözel olmayan bir dil ve orantı dili oluşturmamıza yardımcı olan bir uğraştır. tıpkı mandalalar gibi, bu yöntem de bir tür “modern meditasyon” dur.

  ayrıca, sonucun önceden tasarlanmamış olması, hayatı siyah ve beyaz yerine renkli bir şekilde görmenize yardımcı olur.

  zentangle'nın faydaları:

  zentangle diğer çalışmalardan farklıdır. çünkü kendi desenlerinizin oluşturulmasını teşvik eder ve böylece güzel görüntüler de oluşturabileceğinizi görürsünüz.

  bir zentangle çizimi yaparak sizi mekansal ve zamansal farkındalıktan çıkarmanın üstünde:

  -rahatlatıcıdır.
  -yatmadan önce yapılırsa uykuda rahat olmanızı sağlar.
  -yeteneklerinize değer vermenizi teşvik eder.
  -sizi destekleyici ve eğlenceli bir toplulukla birleştirir.
  -yaratıcı yeteneklerinizi güçlendirir ve geliştirir.
  -fobilerden ve bağımlılıklardan kaçınmanıza yardımcı olur.
  -kişiye çatışma çözme becerisi kazandırır.
  -beyniniz egzersiz yapar.