• yeşilçam temalı beni benden almış, muazzam bir reklam filmi olmuş...

https://youtu.be/bm63jyzlgfa
  • oldukça başarısız bir reklam. her topal satıcının bir kör alıcısı olacak elbet.
  • kulağımızın arkasını öpmeye hazır bankalardan birisi bir reklam filmi ile ailedenmiş gibi davranıyor yersen.

reklam hoş ama iç gıdıklıyor.
  • harika bir reklam olmuş. 155 yıllık bir geçmiş. bazıları bankanın müşterisinin kulaklarının arkasından öpmeye hazır olduğunu yazmış. unutmamak gerekir bu banka türkiye cumhuriyeti kurulurken vardı öncesinde de vardı. 2 dünya savaşı, ihtilaller, krizler atlattı. şu an neredeyse tüm bankalar komisyon ve faizlerde müşterilerini umursamazken ziraat bankası sabit faizli kredisi olan müşterilerinin ticari kredilerini insiyatif kullanarak aşağıya çekti. sübvansiyonlu krediler ile çiftçiye destek olmaya hala devam ediyor. bir banka size bankacılık hizmeti sunar ve elbette karşılığını, teminatını sizden alacaktır. hep olumsuz yanlar görülür hep eleştri yapılır. ziraat bankası diğer bankalardan farkı olan bir banka. bu yüzden türkiye’nin en büyüğü ve en büyüğü olmaya devam edecek. reklamda emeği geçenlere teşekkürler.
  • münir özkul, adile naşit, dinçer çekmez gibi üstadları günümüz şartlarında sanki yanımızdaymış gibi görmemizi sağlayan çok ince düşünülmüş olan reklam filmi. geçmiş görüntüler oldukça kaliteli bir halde gerçeğe aktarılmış ve son derece başarılı olmuş.
  • buram buram nostalji kokan reklamdır.

peki gerçekten gerek var mıdır bir reklamda, hele de bir bankanın reklamında bu kadar nostaljik öğeye?

milletin bankaları inovasyon, teknoloji peşinde bizim bankalarımız da yıl olmuş bilmem kaç hala nostalji kovalıyorlar. hayırdır hocam vefa bozacısı mısınız siz? bankasınız yahu.
  • güzel reklam calısması ama bir banka reklamı ne kadar nostalji yapıp içimizi gıdıklayabilir ki, sonucta yine bankalara mahkum edecekler herkesi
  • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi online.

yıllarca izlediğimiz, sevdiğimiz karakterleri görmemize vesile olmasından dolayı bile sevimli bir reklam denmeyi hakediyor.

ben beğendim, suratımda gülümsemeyle izledim.
  • az evvel bizi ailecek ekrana kitlemiş olan reklam. tek kelime ile harika olmuş.
  • harika reklamdır :)
hesabın var mı? giriş yap