• en son yapılan 20.000 atamada yaptığı konuşmayla gönlümü fethetmiş, yaptığı işlerle de umut vaadeden eğitim kökenli nadir bakanlardan birisi.
  • uzun yıllardır ilk defa bir siyasetçi yerine gerçek bir devlet adamıyla karşı karşıyayız sanırım

edit: yazdıklarımdan utanıyorum bir balonu hem de helyumlusundan fark edememişim.
  • standart chp seçmeni yine başlamış eleştiriye gerçekten sizin yüzünüzden chp oy alamıyo
  • görevden aldığı bürokratların yerine gelecek olanların icraatlarını görmeden alkış tutmanın erken olduğunu düşünüyorum.
  • türkiye cumhuriyeti'nin yeni milli eğitim bakanı. göreve geldiklerinden bu yana, eğitim sisteminin çökmesine ve nerdeyse bir daha toparlanamamasına neden olan kişileri tek tek görevden almaktadır. (bkz: yusuf tekin) bunlar, yeni bakanımızın umut veren davranışlarıdır.
    bu ekonomik krizde bile hükümetten ektra 20 bin atama sözü alması umut veren başka hareketidir.
    önümüzdeki 100 gün içinde eğitim alanında birçok yenilik yapılacağı açıklamasından sonra bir öğretmen olarak benim de söyleyeceklerim var.
    bir milli eğitim bakanının ülkede bulunan bütün okullara tek tek ulaşabilmesi, bu okullardaki sorunları tespit etmesi ve bu sorunları akılcı bir şekilde çözüme kavuşturabilmesi imkansızdır. ama bunu yapabilmesinin yegane bir yöntemi var. bütün bu okullara liyakata dayalı yönetici atamalarının yapılması. bu sayede, gerçekten hak ederek bu makamlara gelen kişilerin, daha sağlıklı ve üretken bir şekilde çalışacağını tahmin etmek hiç de zor değil. son yıllarda torpille atanan kişilerin nerdeyse tamamı, bu koltuklara gerçekten "atanmaması" gereken kişilerdir. sistem sanki tersine işliyor.
    eğitim sisteminin bu hale gelmesinin ve kalitesinin istikrarlı bir şekilde düşmesinin temel sebeplerinden biri yanlış yöntemle (bkz: mülakat) yapılan yönetici atamalarıdır.
    bu yanlıştan dönüldüğü takdirde ,okul ortamlarının kalitesinin artacağı kesindir. bu sonucun da eğitim kalitesine doping etkisi yapacağını söylemeye gerek yok sanırım.
    öğretmen ve yönetici atamaları başta olmak üzere, mülakat ile yapılan bütün atamalardan vazgeçilmelidir. mülakat ile yapılan her atama, ülkenin geleceğine yerleştirilen bir dinamittir!
  • mesela bakın şimdi, burdaki haberde adamın mantıklı bir şekilde eğitimdeki sorunları ele almaya çalıştığı görülüyor. yani ortalama bir akp'liden daha fazlası aslında. peki bu dediklerini bu koşullar altında yapabilir mi, ne yazık ki hayır. çünkü üzerinde modern eğitim anlayışlarına zıt giden, cahillikten prim yapan birilerinin kırbacı var.
    ilgili haber
  • kendisinin yumuşak bir geçişle çok sağlam bir eğitim sistemini ülkeme getireceğine inandığım eğitim bakanı.
  • 2002 de uzundan umutluydum ben de...
  • kendi iradesi dışında atanan bakan yardımcıları ve bürokratlar ile çalışması mümkün olmadığından yakın bir zamanda istifa edecek olan milli eğitim bakanı. at fava bekle.
  • gulluverin gezileri
hesabın var mı? giriş yap