• son dakika olarak geçmektedir.
    imamoğlu'na suikast düzenlemek için hazırlıklarını tamamlayan ışid militanları son dakika operasyonuyla yakalanıp bertaraf edilmiştir.
    olay istanbul belediyesi tarafından doğrulanmış, imamoğlu'nun koruma sayısı arttırılmıştır.
    işid militanlarının yakalandığı haberi ise hiçbir resmi kaynaktan doğrulanmamıştır.

kaynak1
    kaynak2
    ibb'nin resmi açıklaması
  • "yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, türk gençliğiyiz. ve de asla vazgeçmeyeceğiz!"
    ekrem ımamoğlu

her şey çok güzel olmadan bır yere gıtmek yok başkanım.
  • iktidar muhalefeti açık hedef göstererek dış ülkelerin istihbarat birimlerine koz veriyor.

dış müdahale ile gerçekleştirilecek olası bir suikast ile ülke kolayca iç savaşa sürüklenebilir.

bu sebeple ülkeyi yönetenler sorumlulukla hareket etmelidirler.

kaynak
  • suikast iddiasıdır. odatv tarafından haber edilmiştir.

ayrıca şu rezerved işine moderasyon bi el atmalı. ilk 5 entry’e bakar mısınız?
  • an itibariyle halk tv’de de haberi yapılmıştır.
  • kaynaksız açılan başlığa kaynağı ekleyelim.

kaynak: halk tv
  • kaynak halk tv açın izleyin. a haber olacak değil ya..
    tanım: bir muhalif için; gerçekse korkutucu, pr çalışmasıysa utanç verici olay..
  • az önce halk tv'de aktarılan bilgiye göre iddia ibb kaynaklarınca doğrulanmış ancak suikastçilerin yakalandığına dair bilgi doğrulanmamış.
  • işid militanları deniyor ama bu militanları kullananların kim olduğu asıl soru.

işid vs gibi örgütlerin varlığı tetikçilik zaten.
  • suikast iddiası şeklinde düzenlenmesi gereken haberdir.

bu adamı yaşatmazlar diyorduk ama hiç ihtimal vermiyorduk bir yandan da. artık ışid'in ne işi varsa imamoğlu ile bilemedim. alttan destekleyenleri araştırmak lazım.

edit: imada bulunmuyorum sadece soru soruyorum. ışid'in imamoğlu ile ne alıp veremediği olur? bir belediye başkanı neden ışid'in suikast planlarının içerisinde yer alır? sorulması gereken sorular bunlardır. şahsi fikrimi sorarsanız, muhsin yazıcıoğlu'nu kim öldürdüyse yine onların işidir derim.
hesabın var mı? giriş yap