• aynen budur.
    simdi beni linc etmeye gelenlere buradan tek sozum var: siktirin.
    geri kalani okusun asagiyi:
    aydin gecinen kesimden karinca kararinca okumus, eli ekmek tutan, siyaseti, ermeniyi, kurdu, turku, ingilizi kitaptan ogrenme ogrendikce de sokakta konusmama karari almis bir vatandasim. buna ragmen is yerinde olsun arkadas meclisinde olsun iskembeden sallayani da hobi olarak got etmekten sapikca zevk alirim.
    okudum ettim ama turkiye'den her gecen yil biraz daha utanmam biraz daha sogumam sebebiyle siktir oldum gittim.(bkz: kina)
    simdi bulundugum ulkenin konsolosluguna gidip yillardir zikimde olmayan birseyi yapmaya karar verdim. oy kullanacagim. oyumu da hdp'ye verecegim. ınsallah bunu okuyup bana hak veren ve hdp'ye oy veren baska insanlarin da olmasina sebep olurum. nedenlerim sunlar:
    1. secimler umrumda olmasa da hayvan degilim. kurt, turk, asker, pkkli olen (sehit olan falan degil, olen diyorum bak lince gelen kardesim iyice oku sonra kufrederken atifta bulunacaksin) herkese uzuluyorum.
    2. agzini acip konusan siyasetciler icinde en mantikli olanin selahattin oldugunu dusunuyorum. al bu da beni tavlayan konusmasi: https://www.facebook.com/…s/videos/909208209159827/
    3. hergun eksisozluk'te okuyorum, ne kadar sag parti sempatizani varsa hepsi oldurelim bombalayalim kafasinda. bunlar bence dusunmekten acizler. tsk'nin kimyasal silah kullanmasi gerektigi gibi utanilasi aciz fikirlerini yazanlarin cogu bu partilerden.
    4. gencligimde hep chp'ye oy verdim. kemal kilicdaroglu'nu enistem gibi severim. ama hdp'nin oyuma ihtiyaci var. zira chp tek basina nasil olsa gelmeyecek ve oy verecek kitlesi zaten hazir.
    5. hdp, hakkinda akp ile koalisyon kuracak vikvik diyen herkesi got etti. sozunun arkasinda durdu, guven verdi bana.
    6. akp'den ve taraftarindan cehaletleri dolayisiyla tiksinme seviyesine geldim. bu herifler ne mhp ne chp ile ugrasiyor. varsa yoksa hdp'ye saldiriyorlar. yukaridaki maddelerin hic biri olmasa sirf bunlara piclik olsun diye ugrasip gidip vericem.
    7. barisa inaniyorum. kurtler kendini temsil hakki bulmadikca pkk'yi temsilci belleyip destekler. ben kurt olsam ben bile sempati duyarim. hdp meclise giderse pkk guc kaybeder. - buna zaten hdp en guclu haliyle geldi meclise ama pkk bak neler yapio diyen mal cikarsa rica ediyorum aciz mantigiyla kendini kucuk dusurecek bir entry kasmasin. sadece kufur edip gitsin raziyim.
    8. halktan beslenen orgutu savasarak bitiremezsin diye dusunuyorum. savas yanlisi olmayan ilk parti olarak aklima hdp geliyor. ha bitirebilecegini sanan bedelli askercikler bana neden "dunyanin en buyuk bilmem kacinci" ordusunun 30 yildir bu orgutu bitiremedigini anlatsinlar. entrylerinin sonuna da daglica komando tugayindan komutanin veda konusmasi videosunu koysunlar. hani su olen 15 genc adamin cenazesini almaya gidemeyen tugaydi di mi o?
    9. ve son olarak sirf bu entryme ayar olan laleler var diye verecegim. sirf hdp yine meclise girerse, seni bir daha got eder ve sen de biraz daha anlarsin her senden olmayanin dusman olmadigini diye verecegim.

edit: dun yazigim uzere imla hatalari ve anlatim bozukluklari giderildi.

buna ek olarak ilk 20-25 entry'i okuma sansim oldu dun aksam uyumadan. gecen tsi 3:00'te bile annemle ilgili fantazilerini yazanlar olmus. bugun valideyle konurken dedim boyle boyle sana kufredio coluk cocuk. bastan anlamadi yasli kadin tabi, sonradan jeton dustu, madem oyle ben bile dusunurum hdp'ye oy vermeyi dedi. korkmayin bizim valide kemik chp'li teyzedir hayatta vermez ama bak bunu su yuzden yaziyorum. sen benim anama sovuyorsun ya. yeminle zikimde degil. yani sen burdan bana sallasan nolur benim hayatimda ne degisir. ama bak sen boyle nefret kusunca karsindaki insan daha bi uzaklasiyor senden ve dusuncenden ve savunduklarindan. bunu anla, boyle de belle , yani oyle bilgisayarda red alert 2 oynar gibi gibi napalm ile, gta'da oynar gibi tekme tokat ile falan yarrak cozersin bu mevzuyu ok?

ha bir de pkk'li diyen algi operasyonu falan diye zirvalayan tipler zamaninda yazdigim su entry'i (#53635142) gece yatmadan 3 defa okuyun bakim. hadi na$..
  • 1 kasım'da oyum %13 oy almış partinin seçmenine yapılan terbiyesizliğe karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum "kürt zannedip" yanlışlıkla kendilerinden olanı döven zeka seviyesine karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum basına saldıran teröristlere karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum seni başkan yaptırmayacağız diye hdp'ye
    1 kasım'da oyum devlet desteğini görmeden sokağa çıkamayan korkak çomarlara karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum emaneten değil, gönülden hdp'ye
    1 kasım'da oyum kendi askerini öldürerek oy toplayamayacaklarını artık anlasınlar diye hdp'ye
    1 kasım'da oyum "ülkeyi bölecekler" korkusu yaratarak eskisi gibi oy alamayacaklarını anlasınlar diye hdp'ye
    1 kasım'da oyum "bu ülkede faşist olmayan türkler de var" demek için hdp'ye
    1 kasım'da oyum katliam, soykırım meraklılarına karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum insan yakma meraklısı yobazlara karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum medyayı ele geçirip, istediğini terörist, istediğini vatansever gösterebilenlere karşı hdp'ye
    1 kasım'da oyum bir türk olarak hdp'ye
    1 kasım'da oyum "yönetemeyeceğiniz algılar da var" demek için hdp'ye
    1 kasım'da oyum yüzlerce sebeple hdp'ye

ama en çok da başkan olamayıp sefil olduğunu görmek için 1 kasım'da oyum hdp'ye
  • benim de oyumu alacak parti.

itirazları bile öyle çirkin ki, örneğin cihangir'de oturan biri olmak kötü bir şey, ya da ne bileyim entel dantel olmak diyorlar. entel dantel olmak, yani diyor ki hıyarlığa, öküzlüğe karşı zaafım var, yeter ki okuma. hümanist diyor bir başkası örneğin, sizi gidi hümanist tatlısu solcuları sizi. öyle ya, hümanistmiş gibi davranan, cihangir'de entel dantel işlerle uğraşan kandırılmış bireyleriz biz. ha bi de dünyayı yavidiler yönetiyor.
  • akyürüyenlerin burda da iş başında olduğunu gösteren başlık.

istediğiniz kaos ortamını oluşturdunuz tabi. şimdi atın suçu hdp'ye.

aferin akpli kardeşim, reyizinin yolunda devam et.
  • hem entelim hem dantelim. hem cihangir solcusuyum, hem çevreciyim, hem geyikçi baba hem balım sultan.

oyum da hdp'ye. 1 aylık salakça algı yönetiminizle fikirlerimizi değiştirebileceğinizimi sanıyorsunuz!

kan akıyorsa sorumlusu akp. savaş varsa sorumlusu akp. hdp savaş olsun demedi. her gün barış diyor ama akp ve onun yardakçısı mhp ise her gün savaş diyor. e o zaman savaş diyorsan ölümler olacaktır. bunun sorumlusu hdp değil akp ve mhp'dir.

içimiz rahat ve gayet kararlı bir şekilde 1 kasım'da hdp diyoruz.
  • diğerlerine yakın hissetmediğim gibi hdp'ye de yakın hissetmiyorum. "cihangir solcusu", "entel kuntel" filan da değilim. sadece kendime "oyumu hdp'ye vermezsem n'olur?" sorusunu soruyorum. cevaplarım:

hdp barajı geçemez,
    kürtler mecliste temsil edilemez,
    pkk'nın ve kanı durdurmaktan yana olmayan kürt kanaat önderlerinin eli güçlenir,
    "operasyon değil katliam istiyoruz" tipi milliyetçilik zafer kazanır,
    akp tek başına iktidar olur,
    o anasının doğurmayıp şey ettiği insan müsvettesi seçim zaferinin vereceği itici kuvvetle ne yapar ne eder başkan olur,
    karşısında olan tüm kitlelere savaş açar, en çok da kürt halkına,
    pkk kürt halkının tek temsilcisi haline gelir.
  • hdp parti olarak seçimlere girip mecliste yer alıp da akp çetesinin tek başına iktidar olmasını engelleyene, başkanlık rüyası görenleri rüyalarından uyandırana kadar apo güzellemesi yapan, hala açıklanmayan oslo görüşmelerinde terör örgütüne ne vaatler verdiği belli olmayan reisine aşık sümeyye trollerinin zoruna giden.

hdp kürt halkının meşru partisidir, pkk terör örgütünün etkisizleştirilmesi en başta kürtlerin mecliste temsil edilmesiyle, merkeze çekilmeleriyle sağlanır.

orospu da babandır şerefsiz.

ayrıca edit: (bkz: akitlerin kadın düşmanı olması)
  • gönül rahatlığıyla yapacak olduğum şeydir. çocukluğumdan beri güçlünün yanında olmayı seçmedim. ezilen, haklı olanın yanında olmak haksız ama güçler padişahının yanında olmaktan bin defa güzeldir benim için. gerizekalıymışım gibi, barajı aşmasına mucize gözüyle bakılırken barajı aşan ve tarihi başarı elde eden partinin, seçimden sonra, çatışmadan, terörden medet umduğuna inandırmaya çalışıyor çok akıllı hükümetim. kusura bakmasınlar oyunu görüyorum ve bu kadar zulüm gören bir partinin yanında yer almayı vicdanımın gereği görüyorum. bugün de dinledim demirtaş'ı her gün elindeki tüm medya gücüyle saldırdığınız adam ne demiş, bir tek kanalınızda veremiyorsanız, siz doğruları söylemiyorsunuz derim. bunu onları sabahtan akşama kadar dinleyen, gösterdikleri hedeflere gözü kapalı saldıranlar da düşünse, ülkece çektiğimiz acıları zaten yaşamayız.
    uzun lafın kısası 1 kasım'da oyum hdp'ye...
  • oyunu verecek için de vermeyecekler için de bir şey soracağım. abicim birinin zekasını aşağılayarak gerçekten düşünceni ve kendi zekanı yücelttiğini mi düşünüyorsun?

habire yazıların aralarına karşı tarafa laf sokmalar, algısını aşağılamalar falan filan. madde madde yazan adam bile aralara siktirin falan yazmış. e sen kardeşliği falan savunuyordun. daha ikinci cümlede nefret kusmaya niye başladın ki? bunun karşı versiyonları da var ve her yol şuna çıkıyor. aşırı derecede aynı bokun lacivertiyiz. ben de yapıyorumdur lan bunu benim de allah belamı vermeye amk.

yaftalayanlar da ayrı konu. hdp'ye veren pkk'lıymış vermeyen akp'liymiş ne diyorsunuz olm cidden? bu kadar bilmeyin lan her şeyi.
  • kendini bildi bileli kopkoyu chp'li olan, geçen seçimde hdp konusu açıldığında da klasik pkk-hdp söylemini sayıklayıp susan annem dedi geçen bunu.. teşekkürler reis..

şekerim hdp'nin barajı geçmesini sağlayan oylar senin "gerard depardieu'nun vatandaşlıktan çıkması"na sinirlenen süründen gelmedi ki.. 13 yıldır olmayıp da ne tesadüfse 2 aydır tüm olanları hdp'ye bağlamayı becerebilecek zeka eksikliği sadece onlarda var.. bizi buna inandırıp hdp'ye oy kaybettirmen için daha zekice manevralar lazımdı.. bu numaraları anca seninkiler yer.. biz değil.. dükkanın önünü aç lütfen..
hesabın var mı? giriş yap