• an itibariyle evde akşam çayının yanında canım tatlı çekti. çocukluğumdan beri amansız bir şöbiyet aşığı olarak, yemeksepeti'ne bir bakayım joker falan varsa sipariş vereyim dedim. joker çıkmadı maalesef. sonra baktım güllüoğlu var, 1 kg şöbiyet söyleyeyim dedim. evde 5 kişiyiz ancak yeter diye düşündüm. ve evet fiyatı görmemle şok oldum. 1 kg şöbiyet 160 tl.

sonra oturdum maaşımı hesapladım. ayda 25-26 iş günü çalışıyorum. 25 gün çalıştığımda günlüğüm 160 tl ye ancak geliyor. 26 çalıştıysam 160'ı bile göremiyorum. yani orta sınıf maaşı sayılabilecek maaşımın 1 günlük kısmı ile akşam canımın çektiği tatlıyı alamıyorum. 9 saat mesai yaptım ve karşılığında bir kilo tatlı alamadım. emeği geçenlerin ağzından burnundan gelsin yedikleri içtikleri.
  • hayat pahalı maaşlar az. ana fikir bu ama birazdan şurada 70 burada 80 bilmem nerede 90 'cılar gelir. anafikir yeniden gözden kaçar..
  • 1 kg pirzolanin 100 kusur, 1 kg küşlemenin 150 lira oldugu yerde normaldir. diğerleri besin bu şımarıklık afedersin.
  • köşkeroğlun'da 1 kg şöbiyet sadece 147 lira

sipariş
  • şöbiyet borcun mu var ? diye sorduran durumdur. un helvasi yap da ye. şöbiyet nene gerek aslanim. şeker yerine 20-25 tablet datlandirici koy, ooh mis. ha yaği da vita koydunmu maliyet min. şöbiyeteeeer...
  • şişmanlamayalım diye hep bunlar.
    hükümet sağlığımızı da düşünüyor.
    yersen!!!
  • şimdi bu arkadaş aylık 4800 lirayla orta sınıf maaşı aldığını mı iddia ediyor?
  • karaköy güllüoğluysa güle oynaya verilecek ücrettir.
  • fedoncu, dış minnak gelip hemen algı yapmış. kendiyle çelişmiş bak ne diyor,
    160 tl diyor. yani türk lirası. 160 dolar dese saygı duyarım ama olmadı siyonist izrayil ajanı. algı operasyonu çekemezsin sözlükte. enflasyon oranı %12 bile değil ülkemizde.
    şaka bir yana.
    izahı olmayan şeyin mizahı olur. ben ancak bu kadar mizah yapabiliyorum.yukarıda bir suser de demiş, neden şöbiyetle mi maaş alıyorsun diye denmemiş.
    böyle gülmeye çalışıyorum ağlanacağı geçtim yas tutulacak halimize.

başlığı açan suser her türkiye vatandaşının dile getirmesi gereken bir tepkiyi veriyor.
hesabın var mı? giriş yap