• az evvel tamamlanan fenerbahçe akhisar maçı sonrası aykut kocaman tarafından dile getirilen haklı serzeniş.

https://twitter.com/…orts/status/970373157310861312

şu an twitter'da #aykutuntacınıkimçaldı hashtag'i ile bu haklı isyan kamuoyunda yankılanıyor. bir takım daha ne kadar bükülecek, bu haklı tacı vermeyen hakem hala düdük çalmaya devam edecek mi?

sezon başından beri '''öne oyna öne oyna'' diye kendini yırtan, her maç 112.89 km ortalama ile koşan, sadece bu sezon derbilerde 22.8 faul ortalamasına sahip bir takıma yapılacak şey midir bu? şu apaçık görülüyor ki bu düzen aykut kocaman'ın dediği gibi şampiyon yapmaz fenerbahçe'yi, taç diyorum ya taç, tacı vermedi diyorum, daha ne diyelim.
  • aykut kocaman'a ilk kez hak verdiğim pozisyondur.
    tamam, ben de bir beşiktaşlı olarak ligin ilk yarısındaki maçtan beri ağlayıp durdum. yok efendim, hasan ali cenk'in aşiline bastı, yok efendim 70 santim ofsayt olmayan golümüz iptal edildi, yok efendim ikinci maçta 80 santimlik ofsayt gol verildi, yok efendim buz gibi penaltımız verilmedi, yok efendim kupa maçında kartlar eksik çıktı, yok efendim son saniyede penaltımız atlandı...
    ama yukarda allah var. aykut durdu durdu, en sonunda çıkarıp masaya vurdu.
    hepsi tamam da taçı yanlış vermek nedir kardeşim! lanet olsun böyle ezeli rekabete! yürüyedur aykut...
  • --- spoiler ---

funda özkalyoncuoğlu: mark twain'in çalınan tac'ını okudum. aykut kocaman'dan bahsediyor

--- spoiler ---.
  • aptal bir sözlük ergeni espirisi sanıp, başlığın seri eksi oy veren ibnesi olmak için girdim. adam harbi harbi tacımız çalındı demiş ya la..
    (bkz: ağam eğlenir bizimle)
  • (bkz: taç şikesi)

üstelik sahaya da yansımış. demiyim demiyim diyorum ama tam bir kepazelik.
  • "73 cm ofsayttan gol atarken, beşiktaşa iki net* penaltı verilmezken nerdeydin mk..." dedirten.

(bkz: batı ağıl düşerken gondor neredeydi)

edit : tanım
  • şampiyonluktan etme ihtimali çok yüksek bir spor olayı.
  • güzellik yarışmalarında tacın geri alınması için organizasyon kurallarına aykırı bir durumun ortaya çıkması gerekir. daha önceki yarışmalarda taçları geri alınan bazı güzellerin yaşadığı durumlara bakıldığında;

*fenerbahçe'nin evli çıkması
    *fenerbahçe'nin daha önceden evlilik yapmış olması
    *fenerbahçe'nin aslında erkek olması
    *fenerbahçe'nin 15 temmuz şehitleri ile ilgili uygunsuz tweet atmış olması tacın geri alınması için yeterli sebeplerdir.
  • - taçım çalındı abi dediğinde seni pezevenglerin elinden gelip aldım.
  • piero'ya göre negredo'nun gol olan ofsaytı iptal edildi.
    fb'nin son maçta attığı golün ofsayt olduğu da piero ile onaylandı.
    bjk'ye haksız olarak bir gol atıp, bir de yediği gol sayılmayan fenerbahçenin teknik direktörü'nün serzenişi.

fb'ye hakem bilerek kıyak geçti demiyorum, tabiki taçın da doğru verilmesi lazım hakem tarafından. ama sen teknik direktör olarak bu iki net olayın üzerine hala taç tartışması yapıyorsan bir problem var
hesabın var mı? giriş yap