191 entry daha
  • elhamdulillah.
    biz kısık sesleriz...
    camileri ezansız bırakma allah'ım.
  • bıktım yemin ederim bıktım. bu nedir arkadaş? ülkenin bir kısmı müslüman diye tamamına böyle işkence etmek ne için? işkence çünkü susmak bilmiyor lan herkes buna katlanmak zorunda mı? çok istiyorsan evde et duanı neden milyonlarca insanı rahatsız ediyorsun? bu işler dua ile olmuyor ayrıca. sen önce asıl yapman gerekeni yapacaksın.
  • "çatlasanız da patlasanız da" şeklinde bir islam felsefesi mi olur arkadaş, siz nasıl birer cahilsiniz lan? bu böyle olur mu?

yani çok belli ki yüce allah'ın islamını, partinizin şahsi dini haline getirmek gibi beyhude bir çabanız var ama bu çok salakça değil mi ya?
  • türkiye'de ne kadar islam düşmanı varsa hepsinin ekşi sözlükte toplandığının kanıtı olan başlık.

pisliklerinizi kusmaya devam edin.

---------
    deden bile söndüremedi islamın nurunu. sen mi söndüreceksin ebu cehilin torunu!
    -----------------

edit: bana özelden ana avrat küfredenlerin ekran görüntülerini hiç üşenmeden egm'ye bildirdim.
  • bugün dolar 7 lirayı aştığından kelli düşürmem için yırtınıyorlar.

evet dua ile düşeceğine inancımız tam.
  • bir önceki evimden cami görünmemesine rağmen 6 caminin birden ortasında kalıyordu. 15 temmuz sürecinde bir kabus gibiydi.
    boşanınca eski mahalleme döndüm, cami gene görünmüyor ama en azından evin içinde bağırmıyor ne müezzin ne imam. hele bizimkiler sağolsunlar azarlıyorlar günde beş vakit.

sürekli bağıran birisini dinlemek istesem açıp üç harfli gene milleti nasıl azarlamış onu dinlerim. en azından ne dediği anlaşılıyor ve kanon yapıp beş altı yerden birden aynı ama farklı bağırtı gelmiyor.

ezan okunmasın diyen elbette vardır ancak çoğunluk diyor ki; her mahallede zaten en az bir cami var, bir de her minareye minimum dört hoparlör koyup sesi köklemenin anlamı yok.
    şehir içi desibel yüksekliği için kanun var, camiler neden bundan muaf? hiç mi kendiniz hasta olmadınız? hiç mi çoluğunuz, çocuğunuz, yaşlınız, hastanız yok?

hoparlörden yayınlanan ezan, sela, dua ile çan sesini kıyaslamak ise izansızlık. çanı dinleyip saat kaç anlayabilmem aynı gün içinde oldu, kaç yaşımdayım ezan saat kaçta okunuyor anlamıyorum. güneşle hareket etmesini kavrayamıyorum.

her şeyi islam karşıtlığı ile eşleştirmek abesle iştigal; iki dakika insan olmak, saksıyı çalıştırmak paha biçilmez.
  • "anladığımızda, onun kutsal olduğunu düşünmeyeceğiz..."

hipokrat

ezan, dua, salavat kurtarmayacak sizi. onları maaş karşılığında okuyanlar da hasta olduğu zaman koşa koşa hastaneye, yani bilim yuvasına koşuyor. burada "ezandan rahatsız oluyorsan hollanda'ya git" diyen sıçan da götünde sivilce çıksa soluğu acil serviste alıyor. geçen hafta diyanet korona virüsün eşcinseller yüzünden ortaya çıktığını açıkladı ya; o diyanet başından aşağısına kadar aşı çıkarsa vurulmak için sıraya girecek. hatta o aşıyı eşcinsel bir bilim insanı bulmuş olsa bile...

bilime ayırmadıkları, hizmete, teknolojiye, altyapıya, ulaşıma, eğitime, sağlığa ayırmadıkları ve oluk oluk diyanete, vakıflara, tarikatlara, dolar geçiş garantili müteahhitlere aktardıkları her kuruşum haram olsun.

ben "haram olsun" diyeyim ama siz "birgün hukuk hesap sorsun" anlayın...
  • yallah hollandaya yazmislar, 2. entry yi giren yazara hahahah. keske ben de yallah ama olmuyor arkadaslar. para yok, para sizde.
  • gerçekten şanslısınız yaşadığım kıç kadaryerde gerizekalı muammelesi gördüğümüz günde 30 kere hoparlörden ’baharın gelmesi havaların ısınmasıyla corona geçti sanmayın’ ile başlayan bi sürü anons yapılıyo camiden.akşam 25 dk süren sela ezan dua vs yetmiyormuş gibi,iftarda ve sahurda top patlatılıyor.hadi iftar saati bi şekilde televizyon vs açık cok ürkütmüyo ama gecenin bi yarısı top patlatmak neden..bitti sandınız ama bitmedi üstüne gecenin bi yarısı ramazan ilahisi okuyor hoca.ruh sağlığım sizlere ömür.
  • camileri çoğaltıp sesleri yükseltince günahlarının gizleneceğini düşündükleri için estirilen gürültü terörüdür.

aziz nesin in hazinedeki paslı teneke adlı hikayesine bire bir örnektir.

edit: (bkz: hazinedeki paslı teneke) sözlükte yokmuş, başlığı açmış bulundum, bir çırpıda okunacak çok eğlenceli bir masaldır. tavsiyeye şâyandır.
334 entry daha
hesabın var mı? giriş yap