• edit: gelen yoğun mesajlar üzerine ortada rezalet olmadığına ve girdiğim entryi silmeye karar verdim. yolcunun yokluğunun farkedilmemesi normal bir olaymış. telefona bakacağıma otobüsü takip etseymişim. (herkes çok biliyor telefona baktığımı, kardeşimle oturmuş olamam.)
    özet: terminalde 5 dakika kala vezneye otobüsü sordum. henüz yolda olduğunu söylediler. herkes gibi bende içeride bekledim çünkü bindiğim terminalde otobüs gelince duyuruluyor, otobüs gelince çıkarım dedim. duyuru yapılmadı, 10 dakika sonra vezneye gittim otobüs nerde kaldı demek için otobüsün beni almadan gittiğini öğrendim. benimle birlikte 5 yolcu binecekmiş, yanlış sayıp yola çıkmışlar, 10 dakika gitmiş, geri dönemezmiş otobüs. bir sat sonraki otobüste yer ayarladılar, onunla ulaşımımı sağladım.

tanım: yolcusunu almadan giden otobüs firmasının bana yaşattığı rezalet. sizin rezalet tanımınıza uymayabilir.
  • demek ki bu efetur degnekci-dolmuscu zihniyeti ile calisan bir firma.
    gecmis olsun. 1 saatlik bekleme ile ucuz atlatmissiniz.
  • araç geri dönsün diyerek diğer yolcuların mağdur olmasını istemek rezaleti önemsiz kılıyor.
  • bineceği otobüsü gözlemektense ağzını ayırıp telefonla uğraştığı için otobüsünü kaçıran ergen yakarışıdır. cama yaklaş bak işte, ne bu tatava.
  • efetur rezalete kapalıdır, karşısına rakip olarak birleşen bütün firmaları knock out etmiştir. vira efe
  • her yazar olan rezalet başlığı açmaya yer arıyor.

otobüsün kalkış saati belli,matematik problemi değil bu gayet basit bir denklem. tam saatinde otobüsün geleceği yerde olmak yerine otobüsün kalkış saatinden 15 dakika sonra gidip otobüs nerede diye sormak sizin hatanız.

edit:eleştirinin dozu azaltıldı.
  • kusura bakma kardeş,
    kamil koç rezaleti daha iyi gibi.
    imdb puanım 4/10
    (bkz: 1 ocak 2020 kamil koç rezaleti)
  • 5 yıllık üniversite hayatımda o kadar otobüs yolculuğu yaptım ama bir tanesinde bile otobüs saati yaklaşmışken içeride, otobüsü göremeyeceğim bir yerde oturduğumu bilmem. ya dışarı çıkar orda beklerim ya da peronu gören iç kısımda beklerim. ancak bu olayda her iki taraf da sorumluluklarını yerine getirememiş diye düşünüyorum. çünkü her terminalde genelde otobüse girip oradan bineceklerin isimlerini okuyup kontrol ederler. geçmiş olsun.
  • yapması gereken rötarı yapmadığı için rezalet koşulları oluşmuş anladığım kadarıyla. otobüs yirmi dakika gecikmeli kalksaymış her şey yolunda olurmuş.

terminallerdeki gerçek rezalet peronlarda sigara içilmesidir. ağır duman yüzünden otobüsü takip etmek zorlaşıyor. benzer bir problemi sırf bu yüzden gelecekte ben de yaşayabilirim; ama eminim ki buraya gelip yazmam...
    (bkz: otobüs terminallerinde sigara yasaklansın)
hesabın var mı? giriş yap