• benim lan. soracağım tabi, sik gibi anında kargo yazmayın o zaman. 1 saat içinde yazın, 2 saat sonra yazın. anında kargo yazarsan anında sorarım. yollamasan da anında söverim.
    editcan: ben böyle anlarım arkadaş. güzel türkçemizi güzel kullanın o zaman. gün içinde kargo yaz bebeğim.
    edit 2: başlık başıma.
  • şayet saniyesinde kargolanıyor düşüncesi oluşuyorsa, çok yanlış gelmiş müşteridir.

(bkz: @2 haklı dağılın beyler)
  • demek ki zamaninda oyle bir koymustur ki simdi herkesin diline dusmustur.

saka be saka. yapmayin oyle seyler bakin belli ki rahatsiz olan, durumu olmayan, belki evinde hastasi olan, ne bileyim "aninda kargoyu" lafin gelisi yazanlar falan vardir. gelin kimsenin kalbi kirilmasin burada bir zaman belirleyelim o kadar sure gectikten sonra sorabilmek serbest olsun.

benim onerim:

"aninda kargo" deniyorsa 2-3 saat sonra sormak serbest olsun.
    "ertesi gun" deniyorsa, ertesi gun soyle 11-12 civari sormak kimseyi kirmasin.
    "bir hafta icinde" deniyorsa 4. gun soyle bir durumu sorup yoklamak, 8. gunde de cok agira kacmayacak sekilde kufretmek serbest olsun.

not: bunlar sadece taslak olarak ilk basta aklima gelen oneriler, kargo yollayici ve kargo alici arasindaki her turlu husumeti onleyecek onerilere sonuna kadar acigim. yeter ki kargoyu gonderen kimseler boyle uzulmesin, kargoyu alanlar da "lan yoksa kaziklandik mi" ya da "ay bir an once kavusayim su yeni cicime!" durtuleriyle sabirsizlanmasin.
  • aynı gün içinde teslim diye satılan ürünü 1 hafta sonra teslim aldıktan sonra, ikinci defa ürün aldığı yere olan güvenin göstergesidir.

bir şekilde aynı yerden tekrar alış-veriş yapmak durumunda kalmıştır, sorar tabii, aceleye gerek yok diyen süper zeki kargo çalışanları işini savsakladıkları sürece de soracaktır. şirketi satın almadığının da bilincindedir, farkında olduğu bir diğer şey de ürünü satana kadar çeşitli sözler veren şirketlerin satış sonrası değişen tavrıdır.

sözünde durmayan, tutmayacağı sözleri veren şirketlerin var ettiğidir.
  • -daha bir kaç duruşmada dava hala sonuçlanmadı mı, diyerek avukatının başına ekşiyen müvekkil,
    -çocuğum okumayı hala sökemedi mi, diyerek 1. sınıf öğretmenini sıkıştıran veli,
    -yemek hala pişmedi mi hanım, diyerek karısını durdurmaz eden koca,
    ile aynı kişidir.
  • e-ticaret işiyle uğraşan şahsımı bıktırmış müşteridir.ulan izmir'de iş yapıyoruz artvin'den sabah sipariş vermişsin.akşam kargom nerede diye soruyorsun.böyle yemeksepeti muamelesi gösterenler çıkıyor ya kafayı yiyorum arkadaş.
  • internetten ilk alışverişini yapıyor olması muhtemel.
  • 10 dk önce kan verip sonucunu soran hastayla ayni kişidir.
  • internet alışverişi ile yeni tanışmıştır yada ruh hastasıdır başka açıklama bulamıyorum
  • bizde ulaşan kargo ulaşmadı diye atarmıştık farkedince çok komikti
hesabın var mı? giriş yap