şükela:  tümü | bugün
  • eğer faizler şov uğruna düşürülmeseydi , döviz kuru bu kadar yükselmeyecekti.. eski merkez bankası başkanını görevden al, yerine badem bıyıklı koy, o da ülke gerçekleriyle bağdaşmayacak şekilde faizleri düşürdü , e bi de bunun ekim ayı ppk toplantısı var.. orada da 400 puan faiz düşerse dolar 7 lira olsun.. bunlarda akıl mantık nizam yok
  • 6,10 at fava bekle.
  • - harekat oncesi faizler dusuruluyor.
    - tum dunyanin tehditlerine ragmen suriye'ye giriliyor.
    - trump tehditler yagdiriyor.
    - ab topyekun nota veriyor.
    - operasyon gunune milyar dolara yakin opsiyon aliniyor.

ve dolar kuru neredeyse sabit kaliyor.

bunu kim, nasil aciklayabilir? bu olaylarin kendisi zaten yaptirima luzum birakmadan ekonomiyi yerle bir ederdi.

neler oluyor amua goyim. biri anlatsin.

edit: yazar kasayla ekonomisi "destroy" edilen ulkenin vatandasiyim.
  • bir kaç gün içersinde %3 değer kaybeden liraya yerinde duruyor diyorsak bu ülke ekonomisini kimse yıkamaz. yani en azından biz yıkıldığını anlamayız.
  • bloomberg haberine göre kamu bankaları pazartesi ve salı 1 milyar dolar satmış dolar yükselmesin diye.
    bakalım daha ne kadar sürecek bu oyun?
    elbet bir yerde sona erecek.
    http://www.medyafaresi.com/…lyar-dolar-satti/924248
  • ekşiciler 6 ve üstü rakamlar vermeye başladığına göre 5.60 5.70 civarılarına düşer diyorum.

hiç şaşmaz.
  • an itibariyle 5.8850
  • cds oranına baktığımızda tehlikeyi gözler önüne seren kurdur.daha iki gün önce 370 bandındayken şimdi ise 380 olması ne kadar kırılgan bir ekonomiye sahip olduğumuzu tek başına göstermekte.
  • o kadar notaya göre yavaş yükselmiştir. ben bir anda fırlar diye düşünmüştüm. pek o kadar umulduğu gibi bir şey olmadı. ilginç.
  • 5,92 direnci geçildiği an bir kaç gün içerisinde 6.x leri görürüz.