• roland garros 2018 tek erkekler finali. toprağın kralı rafael nadal ile prensi dominic thiem arasında oynanacak. maç pazar günü.

(bkz: başlık parsellemek)
    (bkz: köylü kurnazlığı)
    (bkz: erken kalkan yol alır)
  • sürpriz bir şekilde ntvspor'un yerini alan dmax'ta şifresiz verilecektir. pazar 16'ya saatleri ayarlayın. kupa 11. kez nadal'ın ellerinde yükselecektir.
  • abovvvv maça bak. en ters adam geldi finalde nadal’ın karşısına. bu sene toprakta tek maç kaybetti ve o kişi thiem ama rg motivasyonu her zaman başka nadal için.
  • rafael nadal finale çıkana kadar sadece tek bir set verdi ve bu bile spor medyasında olay oldu. dominic thiem de gelecekte toprak kortları domine edebilecek bir isim. yarın belki de prenslikten krallığa geçiş maçı olacak, bu yüzden herşeyini ortaya koyacaktır. dmax final maçını canlı yayınlayacakmış, umarım sezon boyunca yayınlara devam ederler. keyifli bir pazar gününde biraz heyecan çekişme olsun bana yeter.
  • nadal'ın rakibini hacamat etmesi ile bitecek fransa açık tenis turnuvasının final karşılaşması. nadal yılların tecrübesi ve toprak kortta ayrı bir başarısı var. rakibi tecrübeli değil ve ilk defa final oynuyor. 3-0 lık net bir skorla nadal kupayı kaldırır...
  • maç öncesi ufak bilgiler:

- bu maç nadal ve thiem arasındaki 10. maç olucak.

- daha önceki 9 karşılaşmanın tamamı toprak kortta oynandı.

-nadal 9 maçın 6'sını kazanırken 3 kez rakibine boyun eğdi.

-nadal kazanırsa 11. roland garros zaferine ulaşacak. toplamda da 17. grand slam zaferi olacak.

-nadal kaybederse dünya 1 numarası tekrar federer olacak.

- thiem ilk kez grand slam finali oynayacak ve bu yıl toprakta nadal dışında en iyi oynayan oyuncuydu.

benim hatırladığım türkiye'de şifresiz kanalda yayınlanan son rg finali 2013'te ntvspor tarafından yayınlanmıştı. bu açıdan dmax'e teşekkür ediyorum.

maçı kimin kazanacağına gelirsek; nadal iyi başlarsa thiem en fazla 1 set alır ama thiem iyi başlayıp ilk seti alabilirse maç 5. sete kadar gider.

tahmin: nadal 3-1 thiem

edit: nadal thiem'i 3-0 yenerek beni bile şaşırttı. büyüksün üstat ne desek az. thiem ilk seti verdikten sonra mental olarak dağıldı ve ardından tecrübe konuştu. 11. kez kazanmak gerçekten inanılmaz bir olay belki de önümüzdeki 50 yıl boyunca kırılamayacak bir rekor bu. thiem toprakta iyi olduğunu buralara gelerek kanıtladı eminim burada tekrar final oynayacaktır.
  • nadal buldozer gibi ezer geçer. thiem iyi olabilir ama daha eski jenerasyonu üzebilen bir adet bile genç ortaya çıkmadı. kabul edelim...
  • kimin olursa olsun, güzel maç olsun... bu maçla ilgili tek beklentim bu

lütfen en az 5 set olsun. tie breakli falan mümkünse

kim kazanır, kim kazansın istiyorum bilmiyorum tam olarak.
    cokoviç fan boyluğu kenara bırakacak olursak; nadal alsın istiyorum sanki.
    ama thiem alırsa da üzülmem. öyle ortada bir noktayım.

ben tenisime bakarım abi

iyi maç olsun

ps: bi de şu anda bu maçı izlemek için tribünde olan vatandaş 1200 euro ödedi bu maça . düşünsene 3 set nadal alırsa adamlar koltukları kırar muhtemelen. ben olsam kesin olay yaratırdım mesela
  • dmax'de an itibariyle canlı yayınlanan roland garros 2018 final maçı.
  • dmax kanalının şifresiz yayınladığı maç.
hesabın var mı? giriş yap