şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda trt hd'de başlayacak olan pimp my ride çakması program.
  • trt'de başlayacak olan araba modifiye programı.

kot yelekler, top sakallar, kolları bağlamalar falan müthiş copy paste olmuş. türkiye'de tv sektörünün içler acısı kopyacılığına bir örnek daha.

- hey cemil, lanet olası üstübüyü kaportaya koyma demedim mi sana ha lanet olsun demedim mi? boyanın lanetine koymuşsun bro... yo... nerede kaldı şu abart eksoz?
  • tamam birader tamam çakma program yapıyorsunuz ama açın bir mevzuata bakın arabanın renk değişikliğini hadi ruhsata işleterek çözdünüz diyelim...ön cama dayalı plaka ne oluyor ?!? kıl bir trafik polisi ya da jandarmaya denk geldiğin zaman adamdan kan alırlar kamil ankara turan güneşte önünde plaka yok diye çekilen ferrari bilirim ankaralılar önünde plakalı bir ferrari görürlerse bilsinler bu o araçtır...

tanım: inandırıcılıktan uzak çakma tv procesi
  • allah için bu nedir?

https://www.facebook.com/…deo.php?v=289848111216195

alttaki yorum özetlemiş zaten durumu:
    "ulan arabanın değeri önceden 5-6 lira idi şimdi 3 e indi"
  • - aracın iç dizaynı çok kötü durumdaydı, yani berbattı. koltukları hurdacı recep abi'den temin ettik kapladık...
  • "modifiye iğrenç bir şeydir" propagandası yapılan program.
  • jet taşıyla kaporta kesen trt hd programı
  • milletin arabasını alıp sikip bıraktıktan sonra geri veren program. biraz önce 2002 model bir peugeot 406 coupe nin anasını öyle bir siktiler ki rahmetli pininfarina mezarında acı çekiyorur şu anda.

https://www.facebook.com/…e-100-oto/629507113798892
  • perspektiften/ölçekten bihaber, egoları fatih terim seviyesindeki kaporta ustası dayının(gözlerde tapgan* gözlükler, saçlar bir "veskos çappırs"* dan fırlamış havaları) birer birer arabaların ağzına sıçtığı program. ulan güzelim pejo 406 kupe'nin* ırzına geçtiler, korvet'in kıçını taktılar, başı japon arabalarına benzettiler, bir de ardından "aakiiikiii italyan tasarımı" ibaresini yerleştirdiler, neyin italyanı neyin tasarımı, bir de pininfarina'nın devasa logosunu çaktılar, adamlar görse kalpten gider (hyundai matrix'ten bile çirkin bir araç düşünün). bir de arabaların markasını göstermeme hastalığına yakalanmışsınız, neyin reklamı olacaksa, pininfarina'yı bile söylemiyorlar, yok bir fransız aracı, yok italyan aygırı, şeyseller motoru... bir de boyamak yerine kaplama yapmıyorlar mı, kolaycılık bu kadar olur. lastikçi harun da tam bir zevksiz malesef, bir mazda modifiyesinde gitti en uyumsuz jantı seçti taktı arabaya...

2. tanım
    yaptıkları arabalar en sonunda cüneyt arkın'ın bolu beyi filmindeki (köroğlu olan değil, remake olan deli yusuf) ufo vari fargo kamyona dönüyor.
  • iyi düşünülmüş ama iyi uygulanamamış program. modifiye forumlarında bazı araçlar "çingene tuning " veya " katliam " tabir edilen adlarla anılır. bu programda yapılan civic, 406 ve golf başta olmak üzere araçların geneli malesef öyle. sadece volvo'nun elle tutulabilir birkaç yanı var, o kadar. programın gidişatını iyileştirmek için yapmaları gereken tek şey beni işe almak. özgeçmişim:

- facebook'ta yerli ve yabancı 1248 modifiye sayfasını takip ediyorum.
    - youtube'da 100'ün üzerinde araba kanalı takip ediyorum.
    - instagram'da 100 kadar oto galerisi ve modifiye hesabı takip ediyorum.
    - evde arşiv niteliğinde birkaç çanta araba ve modifiye dergim var. ( bir o kadar da poster )
    - okumayı cin ali kitaplarından değil auto motor&sport dergisinden öğrendim.
    - bilenler bilir internet bu kadar popüler değilken arabam vs. dergiler vardı fotoğraflı araba ilanları yer alan, ailemin simit ayran almam için verdiği paralarla o dergiyi alıp okuyarak geçti çocukluğum.
    - teknik bilgiye ihityacınız olursa onu da sağlarım: bölümüm makine mühendisliği. bölümümle alakalı iyi derecede teknik ingilizce bilmekteyim, gerekirse ing-tür, tür-ing çeviri yaparım. arabada kullanılan bir civatanın hangi malzemeden nasıl üretildiğinden tutun, hangi araba hangi ülkede kaç yılları arasında, kaç farklı renk seçeneği ile, hangi donanımlarla üretildiğine kadar bilgi sağlayabilirim.
    - birçok araba ve modifiye forumuna üyeliğim var, gerekirse spesifik bir aracın kullanıcısıyla bizzat irtibata geçerek bilgi sağlayabilirim.
    - "buluşma" tabir edilen yerel modifiye etkinliklerine katılırım.
    - sayısız araba filmi izledim. hızlı ve öfkeli 1 den 6'ya kadar ezbere bilirim. lazım olursa bütün seri hd 1080p olarak bilgisayarımda mevcut.
    - modifiye araçların kliplerinde kullanmaya uygun müzik arşivim var.
    - devir kesici ve blow off sesi çıkarmayı severim.

edit: yaz aylarında 7. cadde, arjantin ve tunalı starbucks'ın caddeyi gören masalarından birine oturup vayt çaklıt moka'mı yudumlarken caddeden geçen gurbetçi arabalarını izlemeye bayılırım. canım sıkkın olduğu zamanlarda iran caddesine giderim ve yokuşu tırmanmakta zorlanan arabaları izleyip keyiflenirim.