• "ah ulen 70 yasinda olacaktim ki" serzenisleriyle bezenmis bir bunalimdir.
  • sevdiklerinin senden önce birer birer solduğunu görmek bu bunalımı yaratabilir.
    hayat hakkında pek çok şeyi bilmek ve yapabilecek olgunlukta olmak, ama fiziksel yetersizlikler yüzünden yapamamak da başlıca sebeplerdendir.
    tabi bir de katıldığı her ortamda en büyük olmak, akranının olmaması, çoluk çocuk dediklerinin torun torba sahibi olması da bunlara eklenebilir.

fantastik dünyada ise elfler bu bunalıma ergenlik demektedir.
  • 100 yaşındaki bir insanın başına gelebilecek en talihsiz olay takriben 18 yaşından beri kutlamadığı doğumgününün "aaa 100 yaşına gelmiş dalya demiş mutlaka kutlamalıyız" diyen bilmumum çocuklar torunlar ve torbalar tarafından şamatayla kutlanmaya kalkılmasıdır şüphesiz. yaşlılktan elleri titreyen adam/kadın nasıl pasta kesecek, zor aldığı nefesiyle nasıl mum üfleyecek diye düşünmeden yapılan bu kutlamalarda bir de bu zavallı insana huni şeklinde yanları fırfırlı şapkalardan giydirilirse tam olur, 100 senede elde edilmiş tüm birikim karizma bilgelik ne varsa yıkılır yer ile yeksan olur. velhasıl ilerde bu yazıyı okuyacak olan müstakbel çocuklarıma ve torunlarıma diyeceğim odur ki allah ömür verir de o kadar yaşarsam 100 yaşında bana doğum günü partisi yapan kim olursa olsun hakkımı helal etmem mirasımdan da zırnık alamaz haberi olsun....
  • internette bir siteye uye olurken, dogum tarihi girme formunun yil hanesine basildiginda cikan listede kendi dogum yilini gorememe sonucu baslayan bunalimdir.
  • hayat denilen şeyin insanda her on yılda bir(17yaş,27,yaş,40 yaş vesaire)bunalıma yol açtığını yaşayarak görmüş insanın idmanlı olduğu buhrandır ki artık yüz yaşında bunalım değil bunama geçirilir.
    (bkz: 100yaş bunaması)
  • yaşından bir sıfırı atmak isteyip de atamamanın yarattığı bir sıkıntıdır bu...
  • bir kaplumbağa için orta yaş bunalımıdır.
  • -keşke ben de arkadaşlarım gibi altıma sıçabilsem. ama öldüm işte yapacak bir şey yok..
  • ekşi sözlükte 4. kişiye dadanmış bunalımdır
hesabın var mı? giriş yap