şükela:  tümü | bugün soru sor
 • muharrem baskan'in merakla bekledigim miting'i. oyle bir miting olmali ki soylemler hem kurtleri, hem de iyi parti secmenini mutlu edebilmeli.
 • seçimin kırılma noktası niteliğinde olacak bir miting.

  muharrem ince'nin chp dışındaki parti seçmenleri üzerinde sempati kazandığı bir gerçek. eğer diyarbakır mitingi çoşkulu olursa, kararsız seçmen üzerinde epey bir etkisi olacaktır.

  uzun yıllar sonra ilk defa akp ve hdp dışında bir parti(kişi) bu coğrafyaya etkili bir şekilde hitap edebiliyor. bu yüzden kalabalık olacağı düşüncesindeyim.

  edit: yetmez ama tamam havasında bir miting olmuştur.
 • kendisinin de şaşıracagı bir kalabalık ile karşılaşacaktır ve diyarbakırdan en az yüzde 70 oy alacagını düşünüyorum.
 • 2. turda kürtlerden alacağı oyu belli edecek miting. hakkari'deki mitingi düşününce diyarbakır mitinginin de coşkulu ve kalabalık geçeceğini umuyorum.
 • bakmayın burada atıp tutanlara seçim 2. tura kalırsa diyarbakır'dan alacağı oy %40'ı zor geçecek birinin yapacağı miting.
 • %40 zor geçermiş (!) seçim sonu ağlayacak troll beyanı.
 • katilimci sayisini ve konusma icerigini gormeden yorum yapilmamasi gereken miting.

  2 gun sonra goruruz, az sabredin.
 • 4 gözle beklediğim mitingdir. kimsenin gönlünü fethetmesine gerek yok. kürtlerin de öyle bir beklentisi yok. doğruyu adaleti hatırlatsın yeter.
 • eğer ağzından kürtleri rahatsız eden kelime çıkarmadan miting yapsa dahi kürtlerden bayağı bir oy alacaktır.

  şöyle diyeyim. kürt kentinde yaşıyorum ve kürtlerde hdp oyu bayağı yüksek çıkacak. artı, ince'ye karşı bir antipati yok ama erdoğan nefreti almış başını gidiyor(elbette akp'li oranı da yüksek ama eskisi gibi fazla olmadığı gibi, eskisi gibi bir tapıcılık da yok). dolayısıyle bu miting kürtlerin ince hakkında karar vermesini sağlayacak bir miting olacak.

  ince'nin avantajı şu; kürtler ince'ye oy vermek istiyor ama kendisini henüz tartmış değiller. yani "acaba tayyip gibi bizi kandırır mı?" sorusu akıllarda var.

  bu yüzden bu miting kalabalık olacak. hem heyecanlı bir kürt kitle var(yeni bir adayı merak ediyorlar), hem de tayyip dışında hdp'li olmayan bir kişi acaba kendilerine düşmanlık etmeden iktidara aday olacak mı sorusu var. yani bu mitingin kalabalık olması, kalabalığ göre bir oyun ince'ye gitmesi demek değil, o kalabalığın mitingden mutlu dönmesi gerekiyor. eğer miting sonunda kürt olarak kendilerini mutlu hissederlerse muhtemelen hdp'nin aldığı oydan fazlasını bile alması mümkün.

  not: ince eğer hdp'lileri küstürmeden bir miting yaparsa hdp'den daha yüksek oy alır çünkü herkes hdp'li değil. türlü türlü seviyede radikallik var. kimisi hdp'den nefret eder, kimisi akp'ye tapar, kimisi akp'den nefret eder, kimisi hem akp hem hdp'den nefret eder, kimisi siyasetçilere uzaktır ama hepsi şunu ister; kürt sorununda savaş siyaseti izlenmesin.
 • sabirsizlikla bekliyoruz.