şükela:  tümü | bugün
 • yargıtay 16. ceza dairesi vermiş olduğu kararda, bankasya'ya para yatırmanın tek başına örgüt üyeliği için yeterli olduğuna karar vermiş.

  ilgili linkte haberin detayları var: trt haber

  edit: haber yorum; bank asya veya herhangi bir bankaya para yatırmış olmak, kredi çekmek vb. işlemler tek başına fetö üyeliği için yeterli bir kanıt olamaz. olsa olsa bu bir karine olur.
  milad olarak ; fetö'nün bank asya'ya para yatırın sözünü kabul etmişler. hukukta böyle bir milad olamaz. milad; bir şeyin kanunen suç ve yasak sayıldığı tarihtir. bank asya legal bir şekilde faaliyetini sürdürdüğü müddetçe, o bankada işlem yapmış olmak suç kabul edilmez en azından hukuk devletlerinde.

  hukuk kuralları öngörülebilir olmalıdır. insanların her ne kadar hukuk kurallarını bilmemeleri mazeret kabul edilmese de ; hiçkimse sanırım whatsapp kullanmanın da suç olabileceğini öngöremez.
  hukuk kurallarının geriye işlemezliği ilkesi var. o dönemki kanunlarda suç ve yasak olmayan bir fiil, daha sonra çıkarılan kanunla yasaklansa bile bu kanun geçmişe dönük olarak işletilemez.

  son olarak bank asya'da hesabı olanlara gelsin:
  ahmet kaya -başım belada
 • yuh artık adelet denen bir şey kalmadı.
 • (bkz: nagehan alçı)
  yuklu kredi cekenlere bi yaptirim var mi acaba?
 • (bkz: genç fetöcüler rahatsız)

  ama güleceğim ben, keyif almak lazım.

  bakalım yarın kime güleceğiz !
 • vay amk ülkeye bak ya la.

  ülke resmen sirk yerine döndü.
 • devletin yasal bir kuruluş olarak tanıdığı , çalışma izni verdiği, mevduat güvencesi verdiği bir bankaya para yatırmanın suç kabul edilmesidir.
 • "....
  bank asya'nın 4,5 milyon müşteri kaydına sahip olduğunu ifade eden güzeldülger, bank asya'nın müşteri, şube ve atm sayısıyla diğer katılım bankalarına göre oldukça iyi bir büyüklüğe sahip olduğunu...
  ...."

  aileleri, coluklari, cocuklari haric 4.5 milyon insan...
  ki cogunun kimin secmeni hatta kimin siyasileri, is adamlari olduklari belli
  yiyorsa karari genelleyin bakalim, yine uc bes garibani iceri atarlar kendileri hic yan yana gelmemis gibi davranirlar.
  iste yeni turkiye adeleti!
 • evi arabayı satıp bank asyaya yatıran, başka bankalardan kredi çekip bu bankaya yatırarak batmaktan kurtaracağını zanneden geri zekalıların götünü tutuşturacak olay.

  adamlardaki akla bak, siz elinizdeki üç kuruşu bankaya yatırarak kurtaracağınızı zannederken fetö piç*leriniz milyonlarını bankadan çekip yurt dışına kaçmakla meşguldü.
 • dünyanın en komik kararı.
 • medyada çıkan bu yargitay haberlerinin çoğu gerçek dışı çıkıyor. mesela bundan önce yargıtay bylocku tek başına delil saydı diye haber çıkmıştı. halbuki gerekçeli kararı okudugumuzda kararin haberin tam tersini soyledigini görmüştük. gerekceli kararin beklenip ona göre değerlendirilmesi gereken bir haber.