• benim işime gelmektedir.bir avrupa ülkesinde çocuk okutacağım için elimdeki cash dolarları 0,98 pariteden euro’ya çevireceğim günü bekliyorum.aslında tarihi dibi 0,85 lere gelse tadından yenmez.sağ olasın var olasın ecb ve fed reis.
  • yazıldı mı bilmiyorum ama.
    ak parti döneminde gerçekleşmiştir.
  • uzun bir aradan sonra abritaj yaptırmıştır
  • alamancıları üzecek parite olmuştur. chevrolette camaro ve corvette modellerini almanya’dan satın alarak orta anadolu’daki köylerinde hava atmaya gelemeyecekler.kendi adıma çok üzüldüm diyemem çünkü full cash dolardayım.0,85’e gelsin euro’ya geçeceğime söz veriyorum.
  • yukarı yönlü bir düzeltme geleceğinin habercisidir. piyasayı iyi takip edip, haberlere göre pozisyon alınabilir. ytd.
  • arbitraj yapayım diye girmiştim euroya, borcu kapatayım diye çok da süre geçmeden satmıştım.
    gerçekten şansa yaşıyoruz swh.
  • türkiye’nin gsyih’sini olumsuz etkileyecek durumdur hem de ciddi ölçüde. çünkü ülkemiz usd üzerinden ara malı ve enerji ithal edip euro üzerinden de ağırlıklı olarak avrupa ülkelerine ihracat yapmaktadır. aradaki parite farkı gsyih hesabının net ihracat değişkenine olumlu katkı yapıyordu. şimdi bu ortadan kalkmış oldu.

kantitatif etkisini ise önümüzdeki dönemde göreceğiz.
  • ahaber: "1 usd =1 euro = 17.4 tl asrın zaferi"
  • cebimde 50 dolar + 20 euro vardı hesaplaması zor oluyordu artık 70 dolar veya 70 eurom var diyebilirim neyseki
  • dolar euronun uzerinde olamaz. abd'nin ticaret duzenini bozar.

muhtemelen fed'in faiz artislarina ara vermesine sebep olacaktir.
hesabın var mı? giriş yap