• lafı çok uzatmadan, sesini duyurmak isteyen bir arkadaşımızın başına gelen korkunç, hukuksuz ve iç karartıcı olayı kendi dilinden aktarıyorum.

''herkese merhaba. sizlere 12 ekim 2019 tarihinde kız arkadaşımla beraber başımdan geçen inanılması güç bir olayı paylaşacağım. olayın yayılması ve başka insanların başına gelmemesi için bir sonuca ulaşmasa da sessiz kalmak istemiyorum.
    akşam saat 19:30 civarı kız arkadaşımla beraber alışveriş yapmak için keçiören girişindeki fatih caddesi yanında çağdaş market, bir düğün salonu ve botanik parkının olduğu alandaki ücretsiz otoparka aracımı park ettim. ne yapacağımıza karar vermek için konuşurken 4-5 dakika bile geçmeden bir araç hızla gelip yanımızda durdu ve daha sonra iki adam ellerinde telsizler ve bellerinde silahlar ile sert bir şekilde cama vurup aşağı in diye bağırmaya başladılar.

polis olduklarını düşünüp inmek için kapıyı açar açmaz bir anda küfür etmeye ve beni darp etmeye başladılar. o an orada içki içmiyorduk veya herhangi bir uyuşturucu madde kullanmıyorduk. ne olduğunu bile sormadan ve herhangi bir açıklama yapmama fırsat vermeden sorgusuz sualsiz arabadan t-shirtümü parçalayarak beni indirip tekme tokat vurmaya ve küfretmeye başladılar : ‘burda aileler var ahlaksızlık yapamazsınız gidip nikah kıyıp evlenip evde oturun’ dedi. kız arkadaşımın yaşını sordular kimliğini çıkarttı 23 yaşında olduğunu gösterdi. bu kez de ailenin haberi var mı dediler, var biliyorlar dedi. yanımda şok olan kız arkadaşım tiplerinin mahalle kabadayısına benzemesi ve durmadan yumruk atıp küfür ettikleri için ailesini arıyormuş gibi yapıp 155 i tuşladı ve ‘polisi arayacağım’ dediğinde aramasına müsaade etmeden onu da arabadan çıkarıp tehdit ettiler aratmadılar. ne iş yaptığımı sordular.
    ’doktor olduğumu’ söyledim. kendi aralarında ‘bak şu ahlaksıza bir de doktormuş. ne yapıyorsun lan burada muayene mi yapıyorsun’ deyip tekrar vurmaya başladılar. uzun süre böyle devam etti. zevk alarak beni sadece yüzüme isabet edecek şekilde biraz daha yumrukladıktan sonra benim, kız arkadaşımın ve araba plakamın fotoğrafını çekerek bizi bir daha buralarda görmek istemediklerini, görürlerse bol küfürlü bir üslupla daha kötü yapacaklarını söyleyerek tehdit ettiler. arabaya binmek için yöneldiğimde arkamdan habersizce kafamdan tutup suratımı arabamın üstüne çarptılar ön kesici dişim kırıldı. direksiyon başındayken de yüzümü 3 4 kez tekmeleyip beni serbest bıraktılar. ben de o anki panik ile oradan uzaklaşıp kız arkadaşımı eve bıraktım.

daha sonra arkadaşlarımla ve ailemle durumu paylaştığımda bu insanların polis olmadığını polis gibi davranıp etrafta içki içen ve kızlarla dolaşan erkekleri öldüresiye döven keçiören belediyesi tarafından görevlendirilen, halk arasında ‘a takımı’ olarak bilinen, keçiören içinde düzeni sağlamak amacıyla ahlak bekçiliğine bürünen tehlikeli insanlar olduğunu öğrendik.
    olaydan sonra hemen hastaneye gidip darp raporu aldım ve sonra karakola gidip şikayetçi olduk.
    çevremdeki insanlarla konuştukça başkalarının basına da benzer olaylar geldiğini, sokakta içki içeni, parkta taşkınlık yapanı, kız arkadaşıyla geçeni hep aynı şekilde tehdit ve darp ettiklerini duydum. internette araştırdıkça da bir ton şikayet ve daha kötü hikayeler okudum.
    bu saçmalığa acilen bir son verilmeli ve başkalarının da basına böyle şeyler gelmemeli artık. bu işin peşini bırakmayacağım.
    bu ‘a takımı’ denen saçma grupla alakalı bazı linkleri, ve darp sonrası fotoğraflarımı da bu flooda ekliyorum.
    siz de çevrenize yayarsanız ve basına bu tarz şeyler gelen insanların sesini duyurmasını sağlarsanız bu çağ dışı uygulamalara ve şiddete son verebiliriz. ''

twitter linki
  • ankarada bi öğrenci olarak yaşadıklarım

-bahçelievler metrosunda kız arkadaşım ile el ele gezerken yanımızdan geçen amcanın deli mi gezdiriyorsun? demesi

- gölbaşında arjantin adlı kebapçının önünde sevgilime sarılırken garsonun çıkıp dükkanın önünde yapmayın rahatsız oluyoruz demesi

-gölbaşında türkeş parkında sevgilimle oturup kestane yerken grup halinde geçen kekoların bize bakıp "bi biz bulamadık şöyle" demesi

-gölbaşında el ele gezerken sevgilimi yanağından öptükten sonra arkamızdan gelen kekonun sesli şekilde "yeter amına koyayım bari sokakta yapmayın" demesi

-gölbaşında sevgilim ile yurda yürürken geçen bir arabanın durup dururken camdan küfür etmesi

- bonus olarak da gazi üniversitesinde birbirine yakın çiftleri uyaran ve bu yetkiyi kendinde bulan hayatsız ülkücüler

bu devlet bu okul bu rektör bunlara nasıl izin veriyor anlamıyorum
  • mansur yavaş'ın ciddiye alması gereken durum. yaşamıştır yaşanmamıştır bilemem ancak bildiğim tek bir şey var o da türkiye'de yaşadığım ve bu yobaz zihniyetten bolca insanla aynı havayı teneffüs ettiğim.
  • (bkz: nikah kıyıp evde oturun)
    amk sanki evlilik programı adamlar.
  • mağdurlar toplansın, gözünü karartsın, pusu kursunlar, bir çift alkol alıyormuş gibi o parka gitsin, öpüşsün falan mesela. geldi mi bu şerefsizler? etrafta saklanan diğer kalabalık grup sarın bu itleri, çullanın üstüne, beyzbol sopalarıyla dövün, kırılmadık kemikleri kalmasın şerefsizlerin. alın size a takımı deyin, sırada bu itleri örgütleyenler, bu grubu kuranlar, bunlara yol verenler var deyin. bak bir daha kuruluyor mu aq.
  • --- spoiler ---
    ah ulan bana gelmez ki bu tipler dedigim rezalet. bana gelmez ki boyleleri o telsizleri gotlerine sokayim.
    --- spoiler ---

hangi birinin sokacaksın kardeşim? çok uzağa gitme bak yeni nesil sözlükçülerin yarısından fazlası ahlak bekçisi zaten. milletin erasmusa giden sevgilisinden girip, sahilde bikini giyen kadından çıkılmadı mı burda?

benim artık bu ülkeden ümidim kalmadı malesef. ben de gitmek için gerekli girişimlerimi başlattım. bekar olsam kalırdım da 2 kız babasıyım.

kendimide biliyorum, yarın biri kızımın namusuna dil uzatırsa öldürürüm ben. o yüzden gitmek en iyisi.
  • 2 ay önce incirli mahallesinde parkta oturan genci a takımı darp ediyor. çocuk bekleyin geliyorum diyerek uzaklaşıyor bunlarda kendilerini ağa sandıkları için bekliyorlar parkta.
    eleman pompalıyla çıkıp geliyor ve kendini döven adamın beynini patlatıyor. bu olay kesinlikle haber olmadı.

a takımı ülkü ocaklarından toplanan çapulcu takımı
  • bu nasıl korkunç bir olaydır ya. insanlar artık karşı cinsiyle muhattap olamaycak mı? olması için illa ki nikaha mı ihtiyaç var? herkes lezbiyen olsun aq o zaman yiyelim içelim. bu ne dallamalık.
  • skandal, rezalet, kepazelik, hukuksuzluk artik allah ne verdiyse o tanima uyan olay.
    birileri de bu a takimi denilen zibidilere dersini vermeli, yok mu bu dag kackinlarina medeniyet ogretecek birileri?
  • şaka gibi olay. ülkenin başkentinde kendi kendine ahlak bekçiliği yapıp, insanları darp eden birilerinin olması düşüncesi bile korkunç. kolluk kuvvetlerinin bu maganda zorbaları yakalayıp bir an önce adalete teslim etmesi kamu vicdanını rahatlatır ama böyle bir eylemi hiç korkmadan yaptıklarına göre böyle bir korkularının olmadığı görülüyor malesef.
hesabın var mı? giriş yap