• 1. -- spoiler ---
    rekabet kurumu, bilgisayar ve konsol oyunları alanında faaliyet gösteren 5 teşebbüs hakkında soruşturma açtı.

rekabet kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, aral oyun konsol ve aksesuar ticaret a.ş.’nin dağıtımını yaptığı bilgisayar ve konsol oyunlarını yüksek fiyattan satışa sunduğu, ana oyun dağıtıcıları ile anlaşma/uyumlu eylem içinde olduğu ve nihai satış noktalarında yeniden satış fiyatını belirlediği iddası ile yapılan başvuruya ilişkin yürütülen önaraştırma, rekabet kurulunca karara bağlandı.

önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.02.2015 tarihli toplantısında müzakere eden kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak,
    - aral oyun konsol ve aksesuar tic. a.ş.,
    - bimeks bilgi işlem ve dış tic. a.ş.,
    - doğan müzik kitap mağazacılık pazarlama a.ş.,
    - teknosa iç ve dış. tic. a.ş. ve
    - vatan bilgisayar san. ve tic. a.ş. hakkında soruşturma açılmasına, 15-08/108-m sayı ile karar verdi.
    --- spoiler ---

insanları soyan, fahiş fiyatlardan ürünlerini satanlar ve daha sonrasında garanti süresinde bile olsa adam akıllı teknik destek vermeyip, kullanıcı memnuniyetini hiçe sayan firmaların hepsi yargılanmalı.

edit: entry sıra numarası eklendi.

debe edit: bu tür firmaların ülkede at koşturup koşturmaması tamamen tüketicinin elinde. tüketici boykot hakkını kullanırsa, bu firmalar gibi pek çok firmayı dize getirebilir düşüncesindeyim.
  • http://www.rekabet.gov.tr/…kkinda-sorusturma-acildi

ak koyun kara koyunu ortaya çıkarır mı bilinmez ancak fiyatlarda yeni düzenlemeye gidilmesine yol açabilir.

zamanında vermiş olduğum soruşturma talebi dilekçesi için teşekkürlerinizi rica ve minnetle kabul ederim
  • en ağır cezalarla sonuçlanmasını beklediğim soruşturma.
  • darısı tekin acar kozmetiğin başına dediğim soruşturmadır.
  • diğerlerini bilmem ama aralın üçün birini almasını istediğim soruşturma.
  • ülkenin en büyük teknoloji firmalarının içinde bulunduğu soruşturmadır. bir çoğumuz öyle yada böyle buralardan alışveriş yaptık. hatta daha geçen gün d&r'dan elder scrolls online siparişi verdim bekliyorum. adamlar bildiğin anlaşmalı öpüyormuş da haberimiz yokmuş.

bizim gibi hukuksuz ülkelerde media markt lobisi diyerek sıyrılabilirler ya da haksız kazanç ettiklerinin çok azı bir cezayla kurtulup işlerini yapmaya devam edebilirler. neyse belki de o gün bugündür. umutsuzluğa kapılmayalım.
  • içimin yağları eridi. beni feci mutlu eden soruşturmadır efenim.

300 liraya oyun mu olur anasını satayim.
  • adi gecen firmalara simdiden gecmis olsun diyorum. rekabet kurumunun sakasi yoktur, yetkisi coktur. eger iddia edildigi gibi bir eylemde bulundularsa fena halde opuleceklerdir.

bu opucugun boyutlari ise yillik cirolarinin %30'u seviyesinde olabilir.

edit: cdata der ki; cezada ust sinir %10.
  • steam diye birşey varken gidip vatandan oyun alan tipleri ortaya çıkaran dava.
  • steam diye biseyin varligini da aral etkilemektedir. ılk tlye gectiginde baski kurarak steame fahis fiyat artışı yaptirmistir. yani aral her turlu haketti bu soruşturmayı. sonucu merakla beklenen.
hesabın var mı? giriş yap