şükela:  tümü | bugün
  • cnn türk'ün son dakika olarak paylaştığı haber. kaynak

mirage 2000 tipi bir yunan savaş jeti olduğu söyleniyor. iskiri adası yakınlarında düşmüş. buyurun google maps.

"habertürk tv atina temsilcisi taki berberakis, uçağın ege'de türk uçaklarını 'püskürtme operasyonuna' katılan iki jetten biri olduğu ve dönüş yolunda, tsi 12.15 sularında düştüğü bilgisini paylaştı.

habertürk muhabiri mahmut gürer'in verdiği bilgiye göre türk silahlı kuvvetleri, olay sırasında bölgede türk uçağı olmadığını bildirdi." kaynak
  • sictik! bizim basimiza kalacak kesin.
  • önleme uçuşundan dönerken düştüğü söyleniyor.
  • konu hakkında bilgi aldıkça editleyeceğim olay.

edit: mirage-2000-5 tipi savaş uçağının iskiri adası yakınlarına düştüğü söyleniyor lâkin düşüş sebebi henüz net değil.

edit 2: düşüş anı
  • sözlükte ne çok ergen yunan sevicisi varmış lan yeni farkettim. 1996'da yunan jetleri tarafından egede düşürülen jetimizdeki şehit yüzbaşı nail erdoğan'ı bilmeyen ergenler bana küfür ediyor. ulan orospu çocuğu o şehidin naaşı 22 senedir bulunamadı senin haberin var mı ? yunanistan'ın 2 aydır izmire geliriz işgal ederiz laflarını bile unutacak kadar balık beyinlilerle aynı ülkede yaşıyoruz. nedir bu yunan seviciliği lan açın bir izmir'de ne yaptıklarına kıbrıs'ta kaç türkü katlettiklerine bakın. ırkçı biri değilim ama zorla ırkçı yapacaksınız adamı

(bkz: hadi inşallah)

edit: bazı yazar arkadaşlar ''senden önce yunan seviciliği mi yapılmışta sen prim kasıyorsun'' diye mesaj atıyorlar. bu girdiyi bakınız verdiğimde anne avrat küfür eden bir ergene ithafen sonradan girdim. ss isteyen özelden yazsın. şikayet yollarını araştırıyorum zaten şu girdiden sadece ''prim yapıyor'' diyen arkadaşlar tekrar tekrar okusunlar lütfen.
  • (bkz: komşularla sıfır sorun)

(bkz: sıfır komşu)

edit: uçağı biz düşürmemişiz, kendi düşmüş.
  • (bkz: türkiye'yle uğraşanın çocuğu olmaz)

sonuçta yunan uçağı orda dostane faaliyetler için bulunmuyor. bizi kışkırtmak, güç gösterisi yapmak için bulunuyor. işgal ettikleri adalara " merak etmeyin biz burdayız" mesajı vermek için bulunuyor. yani düşmeseydi gökyüzüne " seni çok seviyoruz türkiye" falan yazmayacaklardı. kendileri etti kendileri buldu.

tanım: yerçekimine yenik düşmüş uçak. bundan sonra kendilerine yerçekiminin olmadığı bir gezegen bulsunlar. rahat rahat uçarlar.

(bkz: yallah hurdaya)
  • ortadogu'daki kart dagitan arkadasi alabilir miyiz ?