• geleneksel ulusulararası aziz yıldırım " çok şey biliyorum, konuşursam ortalık karışır beni konuşturmasınlar" şenliği de sahne aldı.
  • anormal bir şekilde sözlük ilgisine maruz kalınmış, sürü psikolojisinin ne denli gerçek bir olduğunu kanıtlayan ve gereksiz bir biçimde eleştirilmeye çalışılan programdır. biri saçmaladıkça diğeri de ona uymuş bu başlığa entry giren yazarların çoğu. programın hepsini izleyemedim(ki hala devam ediyor sanırım), ama programı izleyen popülasyonun genelinin fenerbahçeli olmayan taraftarlardan oluştuğunu yazılan entrylerden de anlamak pek zor değil. ve o izleyici kitlenin de gayrıciddi(ya da ergence) bir üslubla programda söylenen her sözle dalga geçilmeye çalışılması sanırsam bir bana tuhaf geliyor ki kimse pek sesini çıkarmamış. "ehehe veleybol dedi veleybol", "mayreles dedi" gibi konuşanın diksiyonu üzerinden atılmaya çalışılan laflar nedir yahu?

sırf bu yazılan entryler için girdim baktım programa. ve evet gördüm ki aziz yıldırım sürekli konuşuyor. iyi de bu adam zaten konuşmak için çıkmadı mı bu programa? suçlu ya da suçsuzluğunu bir kenara bırakıp, 1 yıla yakın hapis yatıp, hiçbir şekilde bilmediğimiz binbir türlü entrikayla karşı karşıya kalmış ve bu uzun süre sonrasında ilk kez konuşma fırsatı bulmuş bir adamın bu kadar çok konuşması gayet normal değil mi? bence normal yani. eleştirmenin de bir dozajı vardır herhalde. "eheh tescilli şikeci", "fenevli" gibi tabirleri görünce ekşi sözlüğün futbol odaklı yazar kitlesinden iğrenmemek elde değil.

fuat akdağ ve güntekin onay hakkında edilen laflar da etiklikten fersah fersah uzak. bir yandaş olmadıkları kaldı adamların. ezişip büzüşmüşler, soru ayarlamışlar vs. sadece burayı okuyan da sanırsın aziz yıldırım programda almış eline kamçıyı karşısındakilere vura vura program yaptırıyor. bu ülkede cidden linç kültürü yaygınmış da sözlükte bile görüyoruz örneklerini la.
  • aziz yildirim'in hazirlayip sundugu ve bu haftaki konuklari guntekin onay, ridvan dilmen ve fuat akdag olan program.
  • bir kaç saat daha devam ederse aziz yıldırım'ın şike itirafı yapacağı program. 2006'da federasyondan büyükleri arayıp selçuk dereli'yi uyardıklarını ifade ettikten sonra avrupa basketbol maçları için "hakemlere hediye işini kestim bir ara, yenilmeye başladık.. :|" dedi biraz önce.

edit: yuh amma mesaj geldi. adamın dediklerini çarpıtmıyorum. sonuçta kendisi, diğer kulüplerin hakemleri hediyelerle etki almaya çalıştıklarını "iddia" etti ve bunu kendisinin de yaptığını kendi ağzıyla kabul etti. ve bunu kestiğinde yenilmeye başladıklarını söyledi. aziz yıldırım'ın laflarına çarpıtıcı herhangi bir şey eklemedim.
  • video kaydı sonraki nesiller için efsane olacak program.

bakın buraya yazıyorum. bırakın türkiye'yi, hiç bi ülkede spor, futbol, bugün olduğu şekliyle kalamaz. 15 yıl sonra bu programı izleyecek nesiller şaşıracak, kamera şakası mı lan diyecekler.
  • balıklar geldi mi gibi bir ifade için , o saatte balık mı gidermiş gibi bir cümle kurarak şike varsayımında bulunuyor, ama aynı aziz yıldırım 1 dakika sonra ekinler , inşaat işçileri gibi sayısız örnek varken , varsayımlarla fenerbahçe'yi suçlayamazsınız ayıp diyor!!! böyle bir program işte.
  • özel konuk aziz yıldırım 'ın "m.ali aydınlar'ın evladı vefat ettiğinde üzerimize düşen herşeyi yaptık, ali koç ile beraber özel helikopterle mevlüdüne katıldık" lafından sonra vay be amk ne büyük iş yapmış lan, biz mevlütlere yürüyerek gidiyoruz lan kabul olmaz mı acaba dualarımız sorusunu akla getirmiştir.
  • çanak tutmak deyiminin böylesinin ntv'ye nasip olduğu program.

hagi'ye ve popescu'ya atılan boka da götümle güldüm aq.
  • abi adam(probramın sesi çıkan tek kişisi) açık açık aradım bize iyi hakem verin dedim diyor ya burda.

şaka mı bu lan?

arkadaş iyi hakemi sen istiyorsun. beşiktaşın maçına boktan hakem gitmeyecek mi o zaman? galatasaray maçına boktan hakem gitmeyecek mi? (aziz yıldırım mantığı ile diyorum boktan diye, ona göre iyi hakem kötü hakem ayrımı var)

yani diyorki bana iyi hakem verin benim maçında haksızlık olmasın ama diğer takımlar ne bok yerse yesin. haksızlık olsun.

adam açık açık diyor bunu abi. iyi hakem istedim maçıma diyor. tvde söylediği bu? bir de gerçekten söylediği var. tvde söylediği en yumuşatılmış hali buysa gerçeği ne çok merak ediyorum.

açık açık diyor resmen şaka gibi. kafayı yicem evde ya. açık açık diyor. nasıl hakem sipariş edersin sen ya? sen kimsin lan? federasyon musun? uefa mısın? kimsin abi sen? bir tane kulübün başkanısın. o kadar.

allam ya. delircem valla.
hesabın var mı? giriş yap