• bir soru cümlesi. yüreği yeten akpliler varsa cevaplasın. öznur çalık cevap veremedi, nevşin mengü'nün sorusu üzerine.

https://www.youtube.com/…?v=4ribdp-iobi&app=desktop
  • oyuncak bebekle oynamayı 12 yaşında bıraktım, bir çocuğun elini ise ilk kez 15 yaşımda tuttum diye yanıtlandırabileceğim soru cümlesi.
  • değil.

"ama"sı yok.

burada "rıza" yok.
  • (bkz: cevap veremedi)
    veremezsiniz de zaten.efendim 14 yilda su yasayi yapdik da duzenledik de falan fesmakan...
  • hiçbir yerde normal değildir.
  • buna bir akp li cevap vermemiş miydi geçen.

(bkz: vahdettin ince)
  • (bkz: ülkelere göre cinsel ilişki için reşit olma yaşı)

böyle arattığınızda (hem ekşi'de, hem google'da) amerika'da da adamın götünden kan aldıklarını görürsünüz. mesele 13 yaşındaki kızla 14-15 yaşındaki erkeğin seksüel ilişkisi değil zaten (millî olmak/bekaretini kaybetmek apayrı bir şey); mesele reşit olan bireyle, reşit olmayan bireyin cinsel ilişkisidir - ki pedofili budur.

yani "batı'da olursa normal, doğu'da olsa normal değil" derseniz, ağzınıza kürekle vursalar iflah olamazsınız.
  • kendisi istiyorsa, arasinda guc iliskisinin olmadigi biriyle (yani yasitiyla) olacaksa normal olan durum.

ogretmeni. dayisi, koydeki bilmem kim herif degil, yasiti, bener duygular, benzer cinsel uyanislar hissden bir erkek cocugundan bahsediyoruz. ne kadar ileri giderler o da muamma.

su kosullar altinda normal degildir cunku cinsellik suc olarak, ayip olarka ogretiliyor, genclerin bu sekilde yakinlasmasini kimse desteklemiyor. bu yuzden de 13 yasindaki kiz bir adamla yatmali mi diye konusurken aslinda elin koca herifini kastediyoruz.
  • evrensel değerler çerçevesinde bakarsak tabi ki anormal bir durum,ama damacanaya,eşeğe ya da üç buçuk yaşındaki çocuğa tecavüz edilen bir ülkede bu tür şeylerin tek amacı gündem değiştirmek derim ben.tabi siz yine de şey etmeyin,yaşınız ne olursa olsun arkanızı kollayın
  • ak sakallı kara sakallı hödüklerle cinsellik öğrenilmez, olsa olsa bastırılır. ülkemizde bu şıkkı şıklar arasından kaldırmak gerek öncelikle.

o yaşlar çocuğun kendi yaşlarında cinselliği algılama öğrenme dönemidir. doğal akışı içinde muhtemelen de bunu kendi yaşıtları arasından seçeceği biriyle yaşayacaktır. (bkz: kimsenin her şeyine hiç kimse karışamaz).

yeter ki aile ve okul tarafından çocuğa gittiği ve gitmesi gereken yol/yollar hakkında yeterli alternatifler sunulabilsin. sunulan bu tercihler arasında o birey seçim yapabilsin.
hesabın var mı? giriş yap