292 entry daha
  • evet, cinayettir ve sorumluları hesap vermelidir. ailenin durumunu düşünemiyorum.
  • medyada bebeğe c.ve p.isimli ilaçların verildiği söyleniyor.ciprofloxasin ve parasetamol etken maddesi içeren ilçlar olabilir.parasetamolun ciddi yan etkileri olduğunu duymadım.ciprofloksasin etken maddeli ilaçların ise çok ağır yan etkileri vardır.kalp ritmini değiştirme ihtimali olduğundan özellikle çocuklarda kullanılmasının sakıncalı olduğunu biliyorum.buna rağmen ülkemizde bebek yaşlı demeden reçete ediliyor.(bkz: #46122941)
  • bu cinayetin gundemde kalmasi lazim. rezaletin daniskasıdır.
  • neye ve kime göre kaliteli hastane, kaliteli hastane tanımı tam olarak ne ? otel odası gibi oda yapıyorlar bu mu kaliteli tanımı; değil dostum; kaliteli hastane yoktur, işini bilene iyi yapan doktor vardır. muayene ücreti pahalı olunca, tatil köyü gibi hastane yapınca 1-2 tane iyi doktor çalıştırıp bahçeye de starbucks koyunca iyi olunmuyor.
  • aileye başsağlığı diliyorum. gündemde kalması gereken bir başlık.
    rezalet puanım: yok

bir bebek ölmüş buna puan verecek değilim.
  • aralara girelim;
    1. siprofloksasin çocukluk çağı enfeksiyonlarında birinci sıra ilaç değildir. parasetamolü ise ciddi karaciğer hasarı oluşturma riskine rağmen kullanılır. bu arada bebeğe kullanılan ilaçlar solunum yolu ile etkili salbutamol ve budesonid, uygun dozda ve yolla kullanıldığında geçici taşikardi dışında ciddi yan etki yapmazlar
    2. hastaya kendi anne ya da çocuğunuz gibi davranırsanız işinizi uzun vadede aynı kalitede yapamaz ve burnout (tükenmişlik) durumuna düşersiniz, profesyonel bir mesafe bırakmak doğru yaklaşımdır .
    3. parasetamol ile reye sendromu arasında ilişki yoktur.
    4. bu olay üzerinden hekime şiddeti haklı gören dombilidir ve taocudur
    6. olay örgüsünde boşluklar var ama bilemedim
  • tam da 8-9 aylıkken oğlum aynı şikayetlerden bu kepaze hastanede yattı bir gece. kabus gibiydi gerçekten. işinin ehli hekim ve çalışanları tenzih ederek söylüyorum ki, sadece mobilyalar, duvarlar ve ışık sistemi kalifiyeydi! kendi hastam haricinde gece boyunca gözlemlerim de hep, iş bilmez personelle dolu bir yer olduğu yönünde oldu.

bu kederli ailenin yaşadığı duyguları iliklerimde hissettim, nutkum tutuldu. içlerine ateş düşmüş aileye sabırlar dilerken bile utanıyorum. artık bir melekleri var, teselli edecek başka cümle de aklıma gelmiyor maalesef.
  • bilmem kim ile bilmem kim arasındaki maçtan daha önemlidir.
    yarın öbür gün sizin de başınıza gelebilir. keza benim başıma benzer durum geldi. oğlum kızıl çıkarıyormuş, gece döküntüleri görünce panik yaptık telefonla hastanelerde çocuk hekimi aradık. yola çıkmadan önce de (gece yarısı olduğu için) doktorunu arayıp uyandırmak yerine resmini çekip whatsapp dan yolladık. velhasıl çocuk hekimi olan bir hastane bulduk. ancak hekimin kapısında ve faturada yazan isim ile reçeteye imza atan isim aynı değil, hatta e-nabız da görülen kişi ismi de aynı değil. neden böyle olduğunu sorduğumda "doktorumuz henüz yeni de sisteme girmedik " diye baştan savma cevap aldım.
    neyse ki çocuğun doktoru gece yarısı olmasına rağmen bizi arayıp "kızıl döküntüsüne benziyor, panik yapmayın ilaç kullanmayın, yarın bakayım " dedi de hastanedeki şahsın yazdığı ilaçları kullanmadık.
  • bebek cenazesi demenin bile kalbimizi yaraladığı şu dünyada böyle bir olay ses getirmeli ve duyurulmalıdır.
  • kayıt dışı da olsa bir doktor neyin ne zaman ve nasıl yapılması gerektiğini bilir,bilmelidir, bilmek zorundadır.bu ramime hanımın doktor olduğundan emin miyiz ?

arka planı ne olursa olsun yitip giden bir can var ortada.umarım suçlular cezasını çeker ancak bu yitip giden canı ne yazik ki geri getiremeyecek.
79 entry daha
hesabın var mı? giriş yap