• iyi hoş rezalet entrysi açmışsın da şu hasarı da eve gittiğinde farketmezsin yani neredeyse yarılmış çanta ve sen eve geldiğim zaman farkettim diyorsun. yani yapılan açıklamada bir yanlışlık göremedim kusura bakma ama haksızsın. rezalet puanım 1.
  • "mudo kalitesiz çanta rezaleti" olarak güncellenmesi halinde 10/10

"çantasının hasarını limanda fark etmeyen yolcu rezaleti" olarak güncellenmesi halinde 10/10

bu haliyle rezalet puanı 0/10.
  • bu rezalet olmayan rezalet belki bazi insanlar icin bir ders olur.

valizinize ucus sirasinda basina bir sey gelirse, kaybolursa, hasarli olursa vs. indiginiz yerde inen yolcu kapisindan cikmadan önce mutlaka ilgili büroya gidiniz.

orada sizin elinizdeki bagaj teslim fisiniz, bilet bilgileriniz vs. istinaden sizin icin bir form hazirlarlar. bu form olmadan ne sigortadan, ne acentadan , ne ucus firmasindan ne de eksisözlükten bir sey beklemeyin.

hani bilal'e anlatir gibi anlattim. yolcu haklarinizi bilin.

edit: bu formu daha doldurmadan "bana yalanci diyorlar" demeyin. komik olmayin...
  • madem öyle bir sonraki seyahatinizde yine bu firmayı ve çantayı kullanın. iner inmez tutanağınızı tutup, talebinizi yapın.
  • abi şu durumun neresi rezalet. eğer bagajda hasar varsa o anda hemen şikayet edeceksin. kim nereden bilebilir ve nasıl ispatlayabilir ki o hasarın gerçekten uçuşta gerçekleştiğini.

bu arada, ben yazara inanıyorum. ama bu kadar basit bir durumda yanlış hareket edip haklıyken haksız duruma düşüp sonra da rezalet başlığı açmak abesle iştigal.

rezalet puanım 0.
  • rezalet puanım 1 falan

benim rolan e-09w piyanomu 6 metreden düşürdüler. allah'tan arkadaş görmüş de hasar kayıtı tuttuk. 2-4 aylık yazışma sonucu, servisten aldığım tamir edilemez raporu (ona bile 60tl verdik) 2008'de 600'tl'ye alınmış piyano için 400tl tazminat bedeli çıkardılar. piyanonun şu anki dolar kuru ile sıfır fiyatı 2.000 küsür tl diye düşünün.
    en son il hakem heyetine verdim. o da olmazsa mahkemeye kadar gider bu. kesinlikle tazminat vermiyor ya da vermemek için çok uğraştırıyorlar.
  • iyi puanlı bir rezalet olabilecekken yazarın bile farketmediğini çalışanlar farketse de sallamamıştır. çalanın hiç mu suçu yok diyerek rezalet puanımı 3 veriyorum.
  • başlığı thy bagaj hasan rezaleti diye okuyup geldim . bagaj hasan kim olaki derken uyandım. konuya gelirsek thy sana yalancı demiyor, bu işlerin prosedürü bu şekildedir. bagajın bekleme noktasından çıktığında kontrol etmekle mükellefsiniz.
  • havaalanında fark etseydin diyen arkadaşlar, ben valizimi alır almaz gördüm.

gidip şikayette bulundum. ilk kez kullandığım valizin köşesi muhammed ali yumruğu yemiş gibi içine girmiş.

aldığım cevap: normalde bu kadar hasar için yapmazlarmış ama bu defalık yardımcı olsunlarmış.

aldığım teklif: benim valizimin fermuarı kadar değere sahip dandik bir valizle değişim.

benim valizi de alacaklar, herhalde (iyi bir valiz) kendileri kullanacaklar.

böyle de memnuniyet odaklı çalışırlar.
  • mudo ve thy'yi hashtagle acır beraber bir çanta alırlar.

rezalet puanı 0
hesabın var mı? giriş yap