şükela:  tümü | bugün
  • @wic adlı çaylak arkadaşın paylaşmam için gönderdiği metin. ben de geçmiş olsun diyorum kendisine..

13 haziran çarşamba günü ailem tarafından memleketimden bayram kolisi yapıp bana göndermesiyle olay başlıyor. memleketten dayım, ismini daha fazla anmak istemediğim firmaya gidip kargoda bozulacak mamülün olduğu eğer yarın ulaşmayacaksa yollamayacağını belirtiyor ordaki kadın eve teslim yapamayacaklarını ancak şubuye gidip alabileceğimizi söylüyorlar. dayımda kabul edip yolluyor. ertesi sabah kargo şubeye ulaştı mesajiyla orayı arıyorum telefonda bilgi geçen robot bugun için tüm şubelerinin standart saatlerde çalısacağını söylüyor. telefonu bir adam açıyor ve durumu anlatıyorum, saat 17.00 a kadar gelebileceğimi problem olmayacağını söylüyor. akşam işten 1 saat erken çıkabilmek için izin alıyorum ve yola koyuluyorum. vardığımda saat 16:51 ve şube kapanmış. kapısında çalışma saatleri 18.00 yazmasına rağmen bu kurumsal(!) firma kapanmış. müşteri hizmetlerini arıyorum çağrı merkezi elamanı üst birimlerine aktarmaktan başka yapacak bişeyinin olmadığını söylüyor.
    onun içindeki şey başkasına göre basit olabilir belki tutar olarak elli, yüz lira bile maddi değeri olmayabilir ama benim için inanılmaz manevi değeri vardı. hem uzun zamandır gidemediğim özlem duyduğum memleketim hem de 70 yaşında ki dayımın dalından tek tek benim için kopardıgı emekleri. bayram sonrasına çöp.

bu firmanın kapısının önünden dahi geçmem artık. yazıklar olsun
  • malum firma ile çalışmakla zaten rezalet olmuş. şubenin azizliğine uğramış arkadaş ama sonuç olarak söz verilip ve mesai saatleri yüzünden rezalet puanım 5/10 .

not: böyle riskli şeyleri otobüse veriniz efendiler.
  • bayram günü memleketten gelen bir koli ile mutlu olabilecek bir müşteriyi rezillikleri ile mağdur edip strese sokan yurtiçi kargonun rezil hizmetinin bir örneği.

2 defa aranıp onay alınmasına rağmen bayram öncesi azıcık işiyle ilgilenen bir firma müşteriyi arayıp sorardı. yok arkadaş yok, ülkede işini layıkıyla yapmaya çalışan adam bulmak bu kadar zor olmamalı... arkadaşa geçmiş olsun, yurtiçi kargoya da yazıklar olsun.