• başlama saati sebebiyle can sıkan maç. göğsüm daralıyor.

hayatta bazı şeyler vardır, hiç bir zaman değişmesini istemezsiniz. mesela milli takım forması turkuaz değil düz kırmızı üzerine beyaz şerit veya beyaz üzerine kırmızı şerit olmalıdır. şampiyonlar ligi müziği olarak bildiğimiz o eserin değişmesi, maçlar başlamadan önce artık başka bir müziğin çalınması kabul edilemez. bir gün gazeteye baktığımda izzet altınmeşe'nin yüzünde et beni olmadığını görürsem bu bana ağır gelir. inception'daki topaç gibidir bazı şeyler. onlara bakarak gerçekten hayatta olduğunuzu hissedersiniz. şampiyonlar ligi maçları 21.45'te başlar. bu maçın 22.45'te başlamasını kaldıramıyorum. dengemi bozuyor.

sabahları karanlıkta yollara düşmeye alıştık, saat 8'den önce hava aydınlanmıyor. tamam, bizi yendiniz, işe gitmek zorundayız, okula gitmek zorundayız, karanlıkta gidelim tamam. ama şampiyonlar ligi maçları 21.45'te başlar. kabul edemiyorum bunu. çok ağır geliyor.
  • di maria :
    arda kardeş, meşazını aldım, tek adamlığa karşıyım, kollektif futbol daha iyi, o yüzden hayır diyorum, hadi şimdi sttr git köyüne..

edit: (bkz: tuğra acil kalp nakli bekliyor)
  • barca ölmüş aglayani yok.
    andre gomes kim roberto kim denis suarez kim amq 3-5 ay barca izlemeyi biraktik yabani otlar gibi istila etmisler takimi.
  • barcelona başkanı açıklaması

it is milk league, it is not important for us.

edit: (bkz: tuğra acil kalp nakli bekliyor)
  • psg'nin sadece gerekeni yapıp 3 tane itelediği maç. (şimdilik)

ayrıca benim bein üyeliğine de son vermeme sebep olan maçtır bu maç. arkadaş 60 dk'dır izliyorum, ne zırt pırt düdük çalan biri var, ne her pozisyon sonrasında anasını sikmişler gibi hakeme koşan biri var, ne de daha top ayaktan çıktığı gibi kolunu başını ayıra ayıra ofsayt isteyen salak defans oyuncuları var. herkes işini yapıyor, herkes adam gibi futbol oynamanın peşinde. sonra türkiye'de hakemler eyyamcı, hakemler hata yapıyor. düşünsenize lan 22 tane adam sürekli seni kandırmaya çalışıyor, kaçıyla uğraşacaksın amk. sikmişim bize lig maçı diye izlettikleri halı saha maçından daha kalitesiz şeyi.

kusura bakmayın entry birazcık küfürlü oldu ama geçtiğimiz haftasonu hasta olduğumdan dolayı dışarı çıkamadım ve vakit geçsin diye lig maçlarının çoğunu izledim. bugün de bu maça denk gelince insan ister istemez geriliyor.
  • ne oluyor bu uzay takımlarına ya, geçen hafta bjk, bu hafta barca
  • barcelona'nın hiçbir maçını kaçırmayan biri olarak birkaç kelam edeyim.

barça bu sezon çok dengesiz. bazı maçlarda takım halinde çok çok iyi oynadığı da oldu. ama genel olarak bireysel çözümlerle maçları kazanmaya çalışıyorlar. neymar son zamanlarda iyi oynamaya başladı. onun dışında hep messi'nin ayağına bakıyorlar. suarez her ne kadar çok asist yapsa da, yaratıcı konumunda değil. ondan beklenen arkadaşlarının paslarını hiç etmemesi. sakatlıklar ve enrique davarının gariplikleri yüzünden, takımın orta sahası hiç istikrarlı değildi sezonun geri kalanında. 10 yıldır olduğu gibi, bu takımın bu sezon 1 tane oyuncusu var istikrarlı olarak iyi oynayan ve katkısını iyi dağıtan; messi. 32 gol atıp 10 asist yapmış. her maçı izledim, ama ne ara yaptı bu kadar katkıyı anlamadım.

messi'ye daha fazla önlem alacaklardır. messi bu tabii gene ne yapar, eder bir şeyler üretir, ama neymar'a çok iş düşüyor.

bugün barça 3 tane yese de şaşırmam, 5 tane atsa da şaşırmam. ama en nihayetinde barça bu. kazanma ihtimali, kaybetme ihtimalinden her zaman büyüktür.

diğer yandan psg'nin de hücum oyuncularını düşünürsek, taraf bahsi yapmak pek mantıklı değil bu maça.

barça'nın oyun olarak ezildiğini görürseniz, şaşırmayın. sezon genelinde öyle çok maç oldu. şampiyonlar ligi'nde olmadı belki, ama olursa da şaşırmayın.

edit: (bkz: #66030034) messi-psg konulu şu entry de okunmaya değer.

edit2: biz bunları dedik. demez olaydık.
  • adamlar dört yedi messi'nin fönü bozulmadı. ronaldo ile messi'nin arasındaki en büyük farkta bu sanırım. bu maçta messi yerine ronaldo olsa ya sedyeyle sahayı terk ederdi adele zorlamasından ya da takımı ateşler skoru bu aşamaya getirmezdi.
  • birincisi münih'te çekilen 23 nisan 2013 bayern münih barcelona maçı'nın devam filmi. bu film için seyirciler tam 4 yıl bekledi. mekan olarak paris'in tercih edilmiş olması güzel olmuş. sevigililer gününde tercih edilebilecek en iyi mekan. genç yönetmen unai emery, duayen yönetmen jupp heynckes kadar başarılı bir iş çıkarmış. özellikle barcelona haterlarının izlerken keyif alacağı türden bir film olmuş.

--- spoiler ---

paris st germain'in, barcelona'yı 4-0 hunharca hacıladığı maç.

--- spoiler ---
  • barcelona'nin arda'nın yokluğunu hissettiği maç diyeceğim bi gülme geliyor.
hesabın var mı? giriş yap